ÚvodNovinky a článkyJak uzdravit zlomené srdce I

Jak uzdravit zlomené srdce I

Zlomené srdce

Je tak krásné, být zamilovaný. Život nádherně plyne. Naše dny jsou naplněny štěstím a radostí. Nemůžeme se dočkat, až se znovu setkáme s tím, koho milujeme. Nemůžeme se dočkat, až otevřeme ráno oči a uvidíme vedle sebe tu krásnou osobu, se kterou jsme se rozhodli, strávit svůj život.

Jednoho dne však se znovu setkáme se svým milým (milou) a vše je jinak. Vidíme, jakoby to už nebyli oni. Jakoby se z nich něco vytratilo a místo horké žhnoucí lásky z nich jde podivný chlad. Samozřejmě že nám to není lhostejné a chtěli bychom vědět, zda-li je něco netrápí a jestli je něco, s čím můžeme pomoci, aby to zase byli oni. Jenže oni už to nejsou a možná nikdy nebudou. Možná se nám právě chystají říct, že je čas se rozloučit.

Ještě než budu psát dál, měl bych asi upozornit, že toto není článek o tom, jak získat zpět holku a nebo kluka.

Možná, že velmi dobře víte, jaké to je, když se něco takového stane. Jakou bolest vám někdy v minulosti, nebo možná právě v poslední době, přinesla ztráta někoho, komu jste dali své srdce a on(a) na místo jeho opečovávání s ním hodí o zem, aby se rozletělo na tísíce kousíčků. Toto samozřejmě ne vždy, ale může se to stát i takovým způsobem.

Dokážete si představit, kolik mladých životů po něčem takovém vyhaslo? Kolik talentů se se ze světa vytratilo, kolik neštěstí bylo způsobeno? Věřím, že víc než dost.

Šťastní ti, kteří toto nezažili. Pravda však je, že za náš život toto zažívá naprostá většina z nás a ty, kteří to nezažili to s velkou pravděpodobností čeká…

Tento článek by pro nikoho neměl být výhružkou a nebo u něj způsobit obavy z budoucnosti. Právě naopak. Tento článek je tu pro to, aby ukázal, že pokud se něco takového stane, lze to zvládnout velmi elegantně.

Pokud jste ztratili někoho velmi milovaného, nezapomeňte na to, že jste dostali příležitost svou lásku dát někomu jinému, někomu, kdo ji možná právě od vás bude potřebovat. Vaše bývalá láska to už zřejmě nebude a testknit a dávat lásku někomu, kdo o ni nestojí, není ani důstojné ani správné. Z děvčat se pak stávají zahořklé “mrchy” a z kluků trosky a zoufalci. - prosím obojí za prominutí, prostě je to někdy tak…

Pokud něco takového právě prožíváte, uvědomte si, prosím, že změna je život. Ať je jakkoli nepříjemná, nikdy nevíme, co lepšího nám náš život může přinést. Bude to doslova takové, jaké si to my sami uděláme. Ten kdo to dokáže hodit za hlavu, je na tom nejlépe. Ten, kdo to nedokáže, má holt smůlu a asi by měl číst dál.

Pokud jste si zvolili FasterEFT jako nástroj pro zlepšení svého života, budete to mít asi mnohem jednodušší než ostatní.

Ukážu vám nyní, jak na to:

V první řadě, jedná se o ztrátu. Ztráta je naše klíčové slovo, protože i ve FasterEFT ji řešíme trochu jinak, než ostatní. Krásně to ilustruje příběh mého kamaráda Dr. Erica Robinse z Kalifornie, který se při směně v nemocnici setkal s 16ti letou dívkou, která byla umístěna na sledování, protože u ní hrozil pokus o sebevraždu. (v angličtině se tomuto technicky termínově říká: sebevražedná hlídka - suicide watch ).

Dr. Robins od ní při rozhovoru zjistil, že trpí tím, že ztratila svého milovaného přítele. Nabídl ji rychlou pomoc a ona přijala. Pracovali velice rychle a její stav se zlepšil. Když však děvče poprosil, aby své nepříjemné pocity vrátila, dařilo se jí to velmi velmi dobře. Pracovali znovu a znovu a vždy se jí podařilo, nepříjemné pocity a emoce vrátit.

Pak si teprve vzpomněl na to, co se naučil při semináři R. Smithe, když probírali ztrátu a uvědomil si, že zapomněl na jednu velmi důležitou věc.

Skoro by se z toho dal vytvořit i citát:

Pokud řešíte ztrátu, musíte nejprve řešit to nejhorší z nejhoršího, to ostatní potom už půjde snadno.

To znamená, že se jí zeptal narovinu, co je na tom celém to nejhorší. Ona prohlásila, že nejhorší je to, že se bojí, že si již nikoho jiného nenajde.

Ač úsměvné, mnohdy velmi pravdivé a mnozí z nás takto přemýšlejí. Pokud je toto to vaše a nebo je to něco úplně jiného, je úplně jedno. Důležité je, si zapamatovat, že jakmile se jedná o ztrátu, vždy je třeba pracovat nejprve s tím nejhorším z nejhoršího, ať je to pro vás cokoli.

Jakmile totiž Dr. Robins zbavil dívku těchto obav, emocí a pocitů s tím spojeným, již nebyla schopna se ke své bolesti vrátit a byla připravena pokračovat ve svém životě.

Pokud se tedy právě nacházíte v takovém stavu, nebo byste se někdy do takové situace dostali, použijte tyto rady a velmi se vám uleví. Možná se dokonce stane i něco, co jste nečekali. Ale, jak už jsem psal na začátku. Toto není článek o tom, jak získat zpět holku a nebo kluka.

Ve FasterEFT se učíme zejména, nechat si to dobré a odstranit to špatné. Velký problém ovšem nastává, že naše naprosto geniální mysl umí vzít to nejpozitivnější (ty nejlepší a nejskvělejší zážitky) a přetočit význam v něco úplně jiného (ve Faster EFT pro to máme geniální výraz - Jak zkurvit dobrou vzpomínku). Proto velmi doporučuji do své práce zahrnout i to pozitivní. Nakonec tam dobré pocity můžeme vrátit, ale už budou jen dobré. Teď nám mnohem více poslouží, když budou spíš neutrální.

Možná jste však také nezažili tuto situaci již poprvé, možná již za sebou takových bolestných rozchodů máte několik. Nezapomeňte na ně. Víte, i správně “rozejít” se musíme naučit, tedy myslím tím, cítit se správně mizerně. Napoprvé je to možná neuvěřitelná rána, ovšem na podruhé, na potřetí to může být ještě horší, protože stavíme na našich minulých zážitcích a něco k tomu přidáme.

Proto věřte tomu, že když se zbavíte ztrát od začátku (pozor, nemusí to být jen milostné ztráty, možná to mohla být životní ztráta někoho z rodiny, apod. ) možná zjistíte, že ta současná už není ani tak strašná. Stejně tak, jak jste se naučili, cítit se mizerně, to co odstraníte v předchozích vzpomínkách, nemusí mít již takovou sílu v těch dalších.

Proto tedy pracujte pěkně od začátku, všechny emoce, všechny pocity ze všech vztahů a jejich ztrát.

Vzpomeňte si na to, jaké to bylo, když jste v minulosti někoho ztratili a vše pečlivě vyčistěte až do stavu, že toto nebudete moci vrátit.

Pracujte na každém jednom vztahu a vytrvejte, dokud nebude lépe.

Chtěl bych Vás naučit něco velmi rychlého a účinného. Já osobně jsem pro maximální čistotu, ale pokud je celá situace velmi živá a nepříjemná, možná se vám velmi těžce pracuje a možná byste potřebovali pomoc teď hned a neřešit všechny vztahy za celý život. Velmi rád bych vám představil jednu velmi účinnou NLP techniku, resp. její modifikaci, která velmi rychle pomůže a uleví vám od trápení. Tuto techniku vás naučím provádět v mém dalším článku.

Pokud tedy potřebujete absolutně rychlou pomoc, slibovaný článek naleznete na této stránce: Jak uzdravit zlomené srdce II.