ÚvodNovinky a článkyBýt či nebýt?! Takhle to už v životě chodí.

Být či nebýt?! Takhle to už v životě chodí.

Ve světle posledních událostí bych rád věnoval tento článek všem, kteří zažili ztrátu někoho blízkého. Ano. Téma tohoto článku bude "smrt" a způsob, jakým se s ní vyrovnat pomocí Faster EFT. Jak si máme poradit s něčím takovým, jako je ztráta někoho opravdu blízkého? Co dělat, když nám smrt "vyrve" blízkou osobu z našeho náručí? Jak dlouho se máme trápit? Co máme přesně udělat pro to, abychom se již víc netrápili? Jak zapomenout?

Lítost, bolest, ztráta a smrt.

Musíme si uvědomit, že smrt je součástí života. Nikdy není jisté, zda-li v životě uspějeme, zda-li se nám podaří být šťastní, zda-li naše děti vystudují a budou z nich doktoři či právníci, či zda-li budeme jezdit každý rok na překrásnou dovolenou a vracet se do našeho "zámku" na vrcholu kopce.

Nic z toho v životě není jisté, jakkoli bychom to chtěli.

Nic z toho není jisté tak, jako že jednoho dne nám zaklepe na rameno někdo, kdo řekne: "Už je čas jít..."

Pokud jsme měli v životě štěstí a smrt se nám zdaleka vyhýbala, mohli jsme si užívat dlouhá léta bez trápení a starostí. Ovšem tak jako víme, že slunce každé ráno vychází, tak také víme, že tato doba nebude trvat věčně. Čím starší jsme, tím bližší je přítomnost smrti a to nejen té naší.

 

Vy jste možná na správné cestě osobního uzdravení a plánujete si tu být dlouho. To je super, ale ne každý kolem Vás si v životě vybere tuto cestu. Jak stárneme, ti starší v našich rodinách, začnou pomalu odcházet. Ti lidé, které známe již od dětství se najednou začínají ztrácet a už tu s námi nejsou. Jednoho dne přijde čas i na naše kamarády, kteří s námi trávili čas v lavicích a užili jsme si s nimi tolik srandy.

Je jasné, že smrt nás v životě nemine nikoho, ale jsou i situace, kdy si pro nás přijde až moc brzy a my na to "ještě" nejsme připraveni. Co s tím v těchto i ostatních okamžicích, když již nelze vzít čas zpátky?

Co je smrt a co je po ní?

Teorií je tolik a všichni, kdo Vám nabízejí svoje odpovědi Vám předkládají i tuny důkazů o tom, že to tak je. Ale je to doopravdy tak, jak říkají?! Kdo ví. Já to nevím a neví to ani Robert G. Smith (autor FasterEFT). My věříme, že to je krok dál, postup do další úrovně a ať je tam cokoli, zjistíme to na sto procent, až se tam dostaneme.

Našim úkolem však je jediné. Smířit se s tím, co je nevyhnutelné. Musíme se usmířit s tím, že jednoho dne my všichni zemřeme. Neusmíření se se smrtí Vám nadělá dost bolestí hlavy a úzkostí. V každém případě se jedná o to, že až budeme tam, tak se už nevrátíme a dokud jsme tady, musíme udělat to nejlepší pro to, abysme byli v klidu.

Ale co oni. Ti co nám chybí?

Musíme si nyní popovídat o darech, které dostáváme. Každý člověk, se kterým jsme v nějaké interakci, nám přináší do života dary. Dary dobré i dary špatné a je jen na nás, které budeme ctít a kterými se budeme trápit.

Co si myslíte, že je dobré na tom, když jedna starší dáma, která prožila 30-ti leté úžasné manželství s tím pro ní nejskvělejším člověkem, již 9 let pláče každou noc do polštáře, protože její milovaný předčasně odešel? Jaké dary si vybrala? Rázem odhodila 30 let štěstí a vyměnila to za jeden jediný den, který znamenal konec. Také byste takhle ctili oněch úžasných 30 let?

Popřemýšlejte. Ve světě existují kultury, kde je po smrti člověk oslavován za všechno dobré a lidé na něj chtějí mít jen dobré vzpomínky a nechtějí jej "proklínat" za tu bolest, kterou jim způsobil tím, že odešel.

Jistě asi i sebeuvědomělejší člověk vychovaný v podobné kultuře, jakou je ta naše, se bude trápit. Ale po jak dlouhou dobu? Kolik let má trávit pláčem do polštáře a lítostí nad ztrátou? Robert G. Smith říká, že trápit se můžeme, jak dlouho chceme, ale ne déle, než si myslíme, že by se mělo ztrátou trápit malé dítě. Jak dlouho byste chtěli, aby se ztrátou někoho trápilo Vaše dítě?

Moc dlouho asi ne, že?… A to je právě je to, co bychom si měli uvědomit.

Způsob, jakým jsme byli vychováni nám většinou neumožňuje, rychle se zbavit bolesti ze ztráty. Ale Vy s největší pravděpodobností (když čtete tento článek) hledáte nějaký způsob a víte o tom, že tím, že po někom teskníte, jej vlastně proklínáte a proklínáte také sami sebe.

My ve FasterEFT máme nástroje na to, abychom se naučili ctít ty dobré dary, které nám ostatní nechali. Můžeme se naučit, jak zařídit, abychom vzpomínali jen v dobrém (cítili se dobře, kdykoli si vzpomeneme).

Pokud si s tím nevíte rady, naučte se to, a nebo poproste o pomoc někoho, kdo Vás naučí opustit to špatné a cítit se dobře, ať je již Vaše ztráta jakákoli…

Další čtení:

Naučte se jednoduchý proces, který Vám může velmi rychle pomoci přeměnit vaši ztrátu v rovnováhu a moudrost. Přečtěte si nový článek: Zůstaňte s námi navždy