ÚvodNovinky a článkyBolesti a medicínská praxe Dr. Erica Robinse

Bolesti a medicínská praxe Dr. Erica Robinse

Bolesti v pánevní oblasti

Mnoho z nás fanoušků Faster EFT terapie, zná doktora Erica Robinse z Los Angeles, který je uznávaným urologem a který léta do své medicínské praxe zahrnoval klasické EFT a jiné způsoby alternativní léčby. Poslední zhruba rok objevil Faster EFT a stal se velice aktivním v této komunitě.

Jeho zásluhou se dostalo Faster EFT i na západní pobřeží USA a na youtube kanálu můžete vidět nejedno z jeho videí. Velmi zajímavý (vlastně úplně úžasný) rozhovor nám Dr. Eric Robins MD poskytl také pro současný On-Line Seminář.

Rád bych nyní přeložil něco z jeho medicínkých pohledů na bolesti (zmiňujeme konkrétně bolesti v oblasti pánve a např. menstruační bolesti), jeho pacientek, se kterými se setkává každý den ve své medicínské praxi a kterým věnuje svůj čas na Faster EFT sezení - mnohdy na místo předepisování léků na bolest. Eric Robins je také znám tím, že se stará o pacienty svých kolegů, kteří mu je posílají s tím, že je pro ně konkrétní situace pacientů  neřešitelná.

 

Přečtěte si tedy slova z úst doktora Erica Robinse

Co vím ze zkušenosti s většninou nemocí, není to, jakoby se Bůh díval shora a říkal: "Dám Johnovi teď tuhle chorobu, bezdůvodně.".
Čím si jsem jist je, že když lidé mají nemoci, je obvykle přítomen nějaký stresor nebo tomu předcházela nějaká negativní událost.

Protože je bolestné se na to vůbec podívat, lidé nevědomky drží vzpomínku uvnitř svého těla, aby to udrželi z dohledu a jejich vědomé mysli.

Často musí stahovat kosterní i ostatní svaly po mnoho dní, týdnů, měsíců, roků, či desetiletí.

Svaly mohou být v takovémto "staženém" stavu po velmi dlouhou dobu a uvnitř se tak vyvíjí nedostatečný průchod krve a následný úbytek kyslíku (pozn: mimochodem, víte, že nedostatek kyslíku znamená pro buňky mnohonásobně vyšší riziko onemocnění rakovinou?) a to může způsobit kruté bolesti. Tyto svaly se také stahují kolem nervů, které skrz ně probíhají. Díky tomu tam občas bývá i nervová dysfunkce - nerv se může stát hypersensitivním a nebo také téměř úplně necitlivým.

U spousty mých pacietek s bolestmi v oblasti pánve, to předchozí informace přesně potvrzují. Mohu potvrdit, že člověk nemůže mít "zarputilou" bolest jako měla teď má poslední pacientka bez nějaké nevyřešené události, kterou držela uvnitř.

Popřela minulost, která byla spojena se zneužíváním.

Z mé zkušenosti z minulosti (a to jsem kompletně "nesoudící" s ohledem na tuto věc), mnoho žen které prodělaly interupci, stále chová velké množství psychické bolesti a viny.

Jakmile jsem se pacientky na toto téma zeptal (Jak říká Robert Smith - autor Faster EFT): "Natrefili jsme na vodu" - vyhrklo obrovské množství slz. Použili jsme ťukání, abychom vyčistili náboj ze vzpomínky.

Můj pohled na toto je, že se svaly uvolní, krev, kyslík a čchi mohou lépe plynout a tak nastartovat uzdravení. Jak se svaly uvolní, přestanou stahovat nervy a hypersensitivita nervů se zlepší.

"To je to, co dělám každý den i v mé klinické praxi a to několikrát."

Jsou také pacienti, kteři se disasociovali od svých emocí a tito pacienti mohou být krapet náročnější. Sám to moc dobře znám, protože tohoto jsem býval zářným případem. Dr. Eric Robins (Los Angeles, Kalifornie)

Výhodou poznatků, které nám předal Eric Robins je, že mnohé z žen trpících chronickými, či opakujícími se bolestmi, mají nyní možnost své problémy vyřešit jednou pro vždy. Stačí se naučit pár jednoduchých technik a ty používat, dokud bolesti nezmizí a nebo si nalézt terapeuta, který jim bude schopen ve většině případů pomoci.