ÚvodNovinky a článkyJak uzdravit zlomené srdce II

Jak uzdravit zlomené srdce II

Srdce

Protože jsem od uvedení minulého článku dostal mnoho pozitivních ohlasů od spousty z vás, kteří si zažili jaké to je, mít zlomené srdce a rádi by opět žili opět normálním životem bez bolesti a trápení; rozhodl jsem se, že v tomto díle dám nejen konkrétní návod, jak to provést, ale dokonce vytvořím i krátký zvukový záznam, který vás celým procesem provede, tak abyste dosáhli okamžitě lepších výsledků bez zbytečné dřiny.

Pokud nečetli předchozí článek, bude velmi dobré, si jej přečíst, abyste pochopili, jakým způsobem ve FasterEFT řešíme ztrátu.

Musím se přiznat, že mne velmi těší, že mohu i takto vzdáleně pomoci těm, jejichž srdíčka bolí a neumí si pomoci. Je však nutno říci, že tato technika, kterou vás naučím není pro každého. A to zejména z toho důvodu, že je třeba nejprve dojít správného rozhodnutí. Rozhodnutí, nechat minulost být, chtít přivítat pozitivní změnu do svého života a už nechtít truchlit.

Víte, mnoho lidí touží po nápravě zkrachovalých vztahů a udělali by vše pro to, aby milovaného, či milovanou přivedli zpět do svého života. Jenže pravda je taková, že ve většině případů se jedná jen o prodloužení agónie a trápení a ve skutečnosti před zklamáním a opravdovou bolestí většinou neutečeme.

Vezmeme-li v úvahu čistě hypotetický scénář. Dva lidé se rozejdou, protože jejich vztah není dobrý. Jeden z nich však velmi trpí a snaží se, znovu obnovit ztracené přátelství - lásku. Podaří se mu to. Jenže problémy, které s sebou vztah nesl tam stále jsou. Navíc tuto osobu celou dobu po obnovení vztahu tíží ten fakt, že když to skončilo jednou, může to skončit i podruhé. Takže osoba působí velmi úzkostně, tak že druhého opravdu potřebuje. To samozřejmě vytváří tlak na druhé straně a druhý člověk mnohdy začíná litovat toho, že na obnovení vztahu vůbec přistoupil. Nakonec to dojde do stádia, kdy se vztah znovu rozpadne. Navíc ten člověk, který opravdu trpěl v mezidobí začíná trpět znovu o to víc a jeho bolest a trápení se ještě prodlouží.

Udělejme spolu nyní dohodu: Pokud opravdu toužíte po tom, aby se váš vztah obnovil a chcete se trápit a věříte, že pro vás ještě není čas, to vzdát… nečtěte dál a rozhodně neprovádějte tuto techniku, neboť by se mohlo stát, že pokud byste celý proces správně udělali, už byste neměli ani sílu, ani chuť pokračovat ve vašem snažení a i kdyby si to vaše bývalá drahá polovička rozmyslela, už byste si to museli rozmýšlet i vy sami, zda-li něco takového ještě chcete podstoupit. Rozhodnutí je na vás. Musíte nyní přijmout plnou odpovědnost za své rozhodnutí.

Ještě než začneme, rád bych vám něco o této technice prozradil. Jedná se o techniku, která je ne náhodou nápadně podobná procesu s názvem Fast Phobia Cure tzn. Rychlá léčba Fobií a nebo také technika pro odstranění strachu. Tato technika je jedna z těch, které NLP proslavily a i díky technice jako je tato si udělal jméno i slavný Anthony Robbins (jeho videa také naleznete na těchto stránkách).

Pomocí této techniky je možné většinou ve velmi krátkém čase (třeba 10-ti minut) odstranit i opravdu silnou fobii. Je to zejména z důvodu toho, že silné fobie mnohdy vznikly jedním jediným negativním zážitkem, narozdíl od běžného strachu, který se může vytvářet a zesilovat třeba roky. Tato technika je schopna také odstranit negativní emoce z traumat a nepříjemných zážitků.

Vlastně Vám tedy namísto jen a pouze uzdravení zlomeného srdce předávám i techniku na “překódování” spousty problémů.

Proč mluvím o překódování? Jedná se o to, že pomocí této techniky neurologicky přepíšeme způsob, jakým je tato událost zakódována v našem mozku a naší podvědomé mysli. Toto změní význam události a její vnímání a umožní nám, odpoutat se od emocí i pocitů s ní spojených.

Autorem této techniky, resp. její modifikace s názvem “Jak opravit zlomené srdce” je klinický hynoterapeut a NLP kouč Steve G. Jones.

Dost tedy řečí a pusťme se spolu do práce. Popíšu vám celý proces, abyste jej mohli pochopit a naučit se jej pro to, abyste mohli pomoci ostatním, kteří to potřebují, pokud někoho takového znáte.

Uvědomme si, prosím, že i přesto, že se v takových situacích můžeme cítit velmi špatně, naše podvědomá mysl, která nám umožňuje takové pocity zažít, nás stále chrání. Snaží se nás neustále upozorňovat, jak důležité a cenné pro nás takové partnerství ve skutečnosti bylo. Pomocí této techniky neodstraníme vzpomínky, pouze změníme jejich emoční dopad a silnou negativní reakci.

Jelikož tato technika vyžaduje soustředění a trochu představivosti, je velmi důležité, nevykonávat ji v případě, že například řídíte vozidlo, či obsluhujete nějaký stroj. Věnujte této technice čas v klidu a soukromí, kde vás nebude nikdo, po dobu provádění, rušit.

Celý proces si můžete nastudovat a provádět sami později a nebo si stáhnout přiložený mp3 soubor a spustit si jej kdykoli budete chtít a budete mít vhodné podmínky.

Oprava zlomeného srdce

Krok 1

S očima otevřenýma, či zavřenýma si představte sama sebe, jak sedíte v kině. Na plátně je černobílá fotografie vás samotných.

Krok2

Vyleťte ze svého těla do projekční budky (místa, odkud se film promítá) a dole v hledišti vidíte sami sebe, jak pozorujete na plátně svou černobílou fotografii. Pokud v tuto chvíli potřebujete být více chráněni od emocí, můžete do okénka, kterým se pozorujete, ještě přidat silné průhledné plexisklo.

Krok 3

Chráněni v projekční budce pozorujte, jak druhé vaše já, sedící v hledišti, sleduje černobílý film, ve kterém vaše mladší (dvojité od-osobnění) já prochází celým vaším vztahem. Vším dobrým i špatným, zlým i ošklivým. Celým vztahem od jeho začátku až po jeho konec. Od prvního setkání až do posledního sbohem a dokonce až za něj, kdy je vše zase v pořádku.

Pokud nejste úplně od-osobněni od sledovaných událostí, udělejte plátno menší, udělejte černobílý obraz vybledlejší, zrnitější. Zastavte a znovu spusťte film. Jakmile celý film skončí, měli byste skončit až kousek za ním na oné fotografii vás samotných, kdy už je vše v naprostém pořádku.

Krok 4

Vyleťte zpět z projekční budky do vašeho já, sedícího v hledišti a z vašeho já v hledišti potom do postavy na plátně, která je v pořádku.

Přehrajte celý film, na který jste se předtím dívali v plných barvách, ale nyní po zpátku a ve velmi krátkém čase, jako když velmi rychle přetáčíte film nazpět. Udělejte to velmi, velmi rychle. Přetočte celý film pozadu za 2 vteřiny nebo i méně. Udělejte to tak, abyste se cítili dobře. Můžete přidat například známou cirkusovou melodii. Můžete změnit i vizuální charakter filmu. Přidejte svému nebo své ex červený klaunský nos, namalujte klaunské oči a dejte pořádný rozcuch a také velké boty. Změňte vašeho minulého partnera na klauna.

Přetočte celý film a skončete ještě před jeho začátkem, kdy bylo plátno úplně prázdné. Vyprázdněte celou scénu. Představte si, pouze bílé a nebo černé plátno. Vraťte se posléze zpět za konec filmu do fotografie vás samotných v době, kdy jste v pořádku.

Krok 5

Opakujte přehrávání filmu po zpátku ještě rychleji a ještě 2. a nebo třikrát.

Krok 6

Představte si koláž všech negativních zážitků s vaším partnerem, dejte tam vše, na co si vzpomenete, všechny negativní zážitky.

Krok 7

Nyní jim dovolte, aby pomalu zmizely a ztratily se ve vaší minulosti.

Krok 8

Nyní si před sebou představte vašeho bývalého partnera, či partnerku a všimněte si všech energetických spojení, všech nitek, které se mezi vámi dvěma nachází. Můžete si všimnout provázků světla, či energie. Věnujte pozornost všem těmto spojením - od hlavy k hlavě, od srdce k srdci, od pohlaví k pohlaví a všechny ostatní, které dokážete zaznamenat.

Představte si, že máte k dispozici velký stříbrný meč a nebo speciální nůžky. Přesekněte, či přestřihněte všechna tato spojení mezi vámi. Připoutejte přestřižené konce sami k sobě a dovolte i partnerovi, aby zbytky svých spojení připojil zpět do svého těla.

Uvolněte jej a dovolte mu odletět a sledovat své vedení a jít za svým nejvyšším dobrem. Dovolte mu, ztratit se v dáli ve výšinách, tak jako se ztratí balónek, který dítěti vyklouzne z ruky.

Nyní byste měli otestovat celý proces a zjistit, zda-li ještě existuje nějaká negativní reakce. Co když tuto osobu nyní potkáte? Co když by právě teď stála před vámi?

Pokud je ještě jakákoli nepříjemná reakce existuje, zopakujte kroky 1 - 8 přesně a tentokráte rychleji. Na konci celého procesu byste se měli cítit doopravdy svobodně.

Nyní již jen poděkujte své podvědomé mysli za její ochranu a je čas pokračovat ve svém vlastním životě.

Informace ke zvukovému záznamu.

Omlouvám se, za sníženou kvalitu záznamu a rušivé prvky v něm, jedná se spíše o takovou pracovní verzi....

Soubory ke stažení

Soubor: zlomene-srdce-final.mp3

/includes/_download.php?f=fb5866d9443d9f6cb58018fd34c43164