ÚvodUčitelé a zdroje informací

Kde se učím, co umím.

Nikdo učený z nebe nespadl a u piva umí filosofovat každý. Systémy které jsem se naučil a stále učím jsou výběrem toho nejlepšího, co se ve světě v současnosti člověk může naučit, aby byl schopen pomoci ostatním i sobě samotnému. Za vším jsou hodiny a hodiny studia a praxe, které jsou však tím nejlépe investovaným časem v mém životě.

Anthony Robbins

Anthony Robbins

Tony Robbins je americkým autorem knih osobního rozvoje a motivačním řečníkem. Stal se velice slavným právě přes své knihy: Nekonečná síla a Probuďte svou spící sílu. Robbins píše o předmětech jako jsou lidské zdraví a energie, překonávání strachů, přesvědčivá komunikace a zlepšování vztahů. Robbinsova kariéra začala výukou u mnohých dalších motivačních řečníků a propagováním semináře pro svého zkušeného mentora Jima Rohna. Je velice ovlivněn Neuro Lingvistickým programováním u jehož vzniku také byl (ačkoli není považován za jednoho z autorů tohoto systému).

Richard Bandler

Richard Bandler

Americký autor a trenér v oblasti osobní pomoci. Je nejvíce znám jako spolu-tvůrce (s Johnem Grinderem) Neuro Lingvistického Programování, jakožto metodologie zaměřené na porozumění a změně lidských vzorců chování. Je také znám jako tvůrce dalších systémů jako: Design Human Engineering (DHE) a Neuro Hypnotické Převzorcování (Neuro Hypnotic Repatterning - NHR).

Milton H. Erickson M.D.

Milton H. Erickson

Erickson byl jedním ze zářných případů toho, jak funguje lidská mysl. V 17ti letech byl diagnostikován dětskou obrnou a byl z velké části paralyzován. Lékaři mu přikládali brzou smrt. Erickson se však rozhodl jinak. Nejen, že nezemřel v mládí. Celý svůj život bádal a studoval sám sebe, zvyšoval citlivost svých smyslů a dosáhl mistrovství v pozorování těch nejjemnějších detailů lidského chování a porozumění práce naší vědomé i nevědomé mysli. Jeho práce s hypnotickým transem je světově proslulá a je základem moderní hypnózy. Jeho případy práce s klienty jsou již absolutně legendární a on sám položil obrovské základy konverzační hypnózy. Jisté směry hypnózy se zabývají kompletním studiem jeho práce a aplikováním v moderním prostředí klinické hypnoterapie. Jeho poznatky jsou aplikovány také do NLP.

Igor Ledochowski

Igor Ledochowski

Igor Ledochowski se původně zabýval evropským právem jako právník v britské firmě Linklaters. Při práci právníka byl však čím dál víc fascinován fungováním lidské mysli a snažil se bádat nad tím, jakým způsobem by mohl svou vlastní mysl využít k vylepšení svých akademických výsledků. Po pouhých deseti letech, kdy se Igor odevzdal hypnóze, si vysloužil titul jednoho z nejznámějších a nejtalentovanějších hypnoterapeutů Velké Británie. Vyučoval hypnózu v mistrovských třídách na Londýnské vysoké škole klinické hypnoterapie a také v asociaci hypnoterapeutů. Veliké a známé společnosti jako jsou: Proctor & Gamble, Grant Thornton a J. Sainsbury si jej přizvali k nesčetným konzultacím a výuce konverzační hypnózy pro svůj vrcholový management.

Chris Howard

Chris Howard

Chris Howard je zakladatelem a presidentem Christopher Howard Companies a je jednou ze světových vedoucích autorit na psychologii bohatství a urychlený osobnostní rozvoj. Chris je úžasný prezentér a jeho přednášky uchvátily davy ve Spojených státech i na celém světě. Chris je také mezinárodním autorem knih a jeho kniha Turning Passions into profits a jeho audio programy jsou bestsellery. Já osobně si jeho práce velice vážím, protože jeho audio programy jsou naprosto úžasné a složitý materiál NLP je podán velice jednoduchým způsobem. Navíc jeho programy obsahují velice dobré praktické části, které každý může dělat přímo při poslouchání audio nahrávek.