ÚvodNovinky a článkyZtracená kontrola

Ztracená kontrola

Je mnoho různých důvodů, proč se dokážeme trápit, zažíváme menší, či větší deprese a nebo úzkosti a nevíme, jak z toho ven. Jednou z velmi důležitých příčin je právě ztráta kontroly. V tomto článku se budeme bavit trochu o tom, jak funguje vše, co nás obklopuje. Zaměříme se na věci, kterým se v článcích tak trochu záměrně vyhýbám, jako jsou energie a vibrace a popovídáme si o tom, jak využít všechno, co nedokážeme ovládnout k tomu, aby nás to opět posunulo mnohem dál.

Kontrola

Je naprosto běžnou věcí, že naše životy se dost často mění. Mnoho z nás není velmi radostným příjemcem jakýchkoli změn. Velmi rádi se patláme v tom známém, i když ne vždy nezbytně dobrém.

Jednoho dne se však něco stane a v životě můžeme zažít blížící se, nevyhnutelné, nebo okamžité změny, kterým musíme čelit. Není vůbec neobvyklé, že najednou získáváme pocit, že nad věcmi nemáme žádnou kontrolu, že se tyto věci dějí, ať děláme cokoli a výsledek je předem jistý, i kdybychom se na hlavu postavili.

V takovém případě děláme mnoho neuvážených rozhodnutí, které již mnohdy ani neřídíme. Namísto toho, nás řídí naše vnitřní (mnohdy velmi nepříjemné) pocity a emoce. To nakonec může celou situaci ještě zhoršit.

Pomohou nám znalosti?

Znát věci, je jedna věc. Každý z nás může mít nastudovány stovky knih o osobním rozvoji, zákonu přitažlivosti, energiích, vibracích a kdo ví s čím dalším novodobí autoři přijdou. Pokud ovšem nevyzkoušíme, co funguje a když zjistíme, že to funguje, nebudeme to používat, tak jsou to jen zbytečná data, která máme v hlavě a k ničemu neslouží.

Jak tedy vyřešit náhlé změny v našem životě, aniž bychom ztratili kontrolu nad celou situací a sami nad sebou? Jak tedy dosáhnout toho, abychom dostali to, co si přejeme?

V první řadě si musíme uvědomit, že vše, co se děje okolo nás, je do jisté míry ovlivnitelné. Vzpomeňte si nyní na film Tajemství (The Secret). Když si budeme něco přát, tak se to vyplní. Ovšem lidské myšlenky ještě nemají tu správnou tvořivou sílu, kterou potřebujeme pro to, abychom ovládli svět kolem nás, ostatní lidi a události k tomu, jak my potřebujeme. Ve skutečnosti to ani není žádoucí. K tomu, abychom získali něco, co chceme, nejprve musíme opustit všechno, co nechceme.

Nyní přicházíme k té části, kterou mnozí ještě nechápou a mnozí nikdy nepochopí. Přejí si pěkné domy, rychlá auta, skvělou práci, krásné a dokonalé partnery. Potom ale ve skrytu duše a nebo dokonce úplně okatě bědují, jak nemají na to, či ono, jak je jejich práce mizerná a že to povýšení dostal mladší kolega místo nich, že namísto věčné lásky se jejich vztahy rozpadají a mnohé další.

Na jedu stranu si tedy moc přejí, aby měli vše, po čem touží a snaží se dle rad, vkládat pozitivní emoce a pocity a dělají to poctivě, třeba hodinu denně. Jenže dalších 23 hodin se jich zmocňují úzkosti, obavy, strachy, smutek, zklamání, ponížení a mnoho dalších negativních emocí a pocitů, které mají několikanásobně větší sílu než to, co si přejí. 

Na základě nespokojenosti a ve snaze změnit situaci potom jednají a opouštějí vše známé, mění partnery, práci a další věci, jen proto, aby přišli na to, že se situace opakuje. Protože je to úplně jedno, kam půjdete, sebe vždycky nesete s sebou a zažíváte ty stejné emoce a pocity. Vše se dříve nebo později vrátí, ať utečete kamkoli. 

Co tedy s tím, jak změnit to, co nechceme a získat to, co chceme bez utíkání?

Není důležitější pravidlo než toto:

Jakmile pustíte to, co nechcete, seberete tomu veškerou sílu a tato věc vás již nebude ovládat. Potom je mnohem snazší, dosáhnout toho, čeho dosáhnout chcete.

Pak už je jedno, jakým způsobem to k vám přijde.

Vaše nespokojenost a frustrace z nedostatku peněz vám nadělí jen další nedostatek. Vaše nespokojenost s partnerem vám přivede do života další problémy. Vaše nespokojenost s prací, vám zajistí nečekaný pád na dlažbu. Strach z panických atak přivede jen další a další záchvaty. A mnoho dalšího.

Začněte ještě dnes a změnte sami sebe. Odstraňte všechny věci, které vám v životě vadí a pak si můžete představit a cítit pozitivní emoce k věcem, po kterým toužíte.

Co jsou emoce?

V angličtině emotion. E = energy (energie) M = motion (pohyb) - je to energie v pohybu. Jelikož je všechno, co známe složeno pouze z energie, my jsme ti, kdo tuto energii uvádíme do pohybu. Jakým směrem, je však pouze na nás.

Jak to zařídit?

Najděte si zdroje, které vám pomohou. I na těchto stránkách naleznete nástroje, které vás posunou dál a to velmi rychle. Je tu spousta článků, kniha a nebo kurs, které vás povedou k tomu, abyste mohli změnit sami sebe ještě dnes a dovolili světu kolem vás, aby se změnil také.

Jakmile necháte věci být, upustíte od nich, nedojde ke ztrátě kontroly. Naopak vy jste ti, kdo věci začíná mít pod kontrolou mnohem více, protože víte, že jste tvůrcem svého života a vaše situace, emoce a pocity vás již nemusí řídit, ale vy řídíte je.