ÚvodNovinky a článkyŽivot není peříčko

Život není peříčko

Rocky Balboa

Když je někdo milovníkem filmů, možná ztrácí čas. Možná ztrácí svůj život tím, že žije život někoho jiného ve snech a představách. Upřímně. Kdo z chlapů si někdy nepředstavoval sám sebe jako akčního hrdinu, či dámy samy sebe jako andělsky krásnou princeznu z pohádek. Ztrácíme sami sebe, necháme se inspirovat svými hrdiny a žijeme úžasný život.

Dobře, není to náš život, ale je to krásný život. Jednoho dne se však něco stane. Jednoho dne vystřízlivíme. Uvědomíme si, že nejsme akčním hrdinou. Uvědomíme si, že princové z pohádky nejsou a žádný nás neodveze na bílém koni.

Pohltí nás realita a život nás semele. Naše představy a sny se zboří jak domeček z karet. Nemáme žádnou možnost to změnit. Nemáme možnost žít život jakýbysme chtěli, nemáme peníze, nejsou kolem nás ti správní lidé, nemáme šanci mít lepší práci. A namísto toho je to těžké, někdy opravdu těžké…

Co s tím?

Právě jsem si pustil na youtube krátké video z filmu Rocky Balboa a to mi připomenulo dvě věci:

  • vzkaz obsažený v tomto videu je velmi, velmi inspirativní a zároveň povzbuzující 
  • vzpomněl jsem si na příběh Silvestra Stalloneho, dřív než byl slavný. Dřív než byl jedním z nejlepších herců současnosti, který jakoby opět po letech stal z popela a chtěl nám ukázat, že život je opravdu takový jaký si ho uděláme.

Pokud se vrátím k prvnímu bodu, toho, který jsem napsal výše, musím se uchýlit k citaci právě role Rockyho v tomto zmiňovaném filmu:

Dovol mi, říct Ti něco, co už víš. Svět není jen svit slunce a duha. Je to velmi zlé a hnusné místo. A je mi jedno, jak tvrdej jsi, srazí tě na kolena a podrží tě tam navždy, pokud ho necháš… Ani já, ty ani nikdo jiný neumí dát takovou ránu, jako život.
Není to ale o tom, jak tvrdě umíš praštit. Je to o tom, jak tvrdě se necháš praštit a přesto se zvedneš a půjdeš dál. O tom, jak moc toho uneseš a přesto půjdeš kupředu.

Takhle se vyhrává!

A teď když víš, za co stojíš, tak jdi a vezmi si to co Ti náleží, ale musíš být ochotný přijmout rány a ne ukazovat prstem a říkat, že nejsi tam, kde být chceš kvůli němu, jí a nebo komukoli jinému. To dělají zbabělci a to Ty nejsi! Jsi lepší než to! Rocky Balboa

Ukázka z filmu Rocky Balboa (v angličtině)

Pro Stalloneho právě jeho život psal Rockyho roli. On chtěl hrát. Chtěl hrát už jako mladý, ale neměl příležitost. Jeden agent za druhým jej odmítali. Chodil od studia ke studia a všude mu dávali najevo, ať to vzdá. Odmítli ho možná tisíckrát.

Došlo to tak daleko, že se málem rozvedl, protože, aby měl na žití při psaní scénáře svého prvního filmu Rocky, musel prodat rodiné šperky a to se jeho ženě nelíbilo.
Došlo to ale ještě dál. Stallone byl tak na mizině, že aby přinesl domů vůbec nějaké peníze, prodal i svého psa.

Svého nejlepšího přítele…

Když měl dopsaný scénář k filmu, producentům se velmi líbil, ale řekli mu, že mu za něj zaplatí velkou částku, pouze když v něm nebude chtít hrát. On si však trval na svém, chtěl být herec. Nakonec místo statisícové odměny za scénář jej prodal jednomu studiu za 30 000 dolarů.

První, co udělal bylo, že utíkal a snažil se najít muže, kterému prodal svého psa. Když jej na šel před krámem, kde se s ním původně sešel, muž nechtěl o prodeji psa ani slyšet.

Dopadlo to tak, že Stallone nakonec svého psa získal za 15 000 dolarů a podmínkou ještě bylo, že onen muž si v tom filmu zahraje.

Myslím si že onen muž nakonec hrál rozhodčího při finálovém zápase.

Film Rocky potom strhl pokladny a stal se jedním z nejlepších a nejúspěšnějších filmů všech dob a Stalloneho hvězda začala stoupat.

Myslíte, že by toto vše bylo možné, kdyby se Stallone neřídil tím samým citátem, který v osudné slavné scéně pronáší před svým synem?

Otázka nyní zní: "Co jste Vy ochotni udělat pro své sny? Dovolíte životu, aby Vás jeho rány srazily na kolena? Budete ukazovat na ostatní a říkat, že Váš neúspěch, vaše mizerné vztahy, finanční situace, jsou dílem někoho jiného? A nebo se postavíte na nohy a posunete se kupředu?"

Pokud teď nevíte jak, prostě se nechte vést. Naučte se to, co budete potřebovat a pokud se nevzdáte, i vaše hvězda poletí vzhůru.

Jiná možnost prostě neexistuje. Jak dlouho ale budete ještě čekat?

Přijďte za námi. Využijte této fantastické příležitosti a přidejte se k desítkám ostatních, kteří se rozhodli, že jejich život je natolik cenný, že se nevzdají. Přijďte a naučte se to, co potřebujete k tomu, abyste se nevzdali. Naučte se vzít si, co Vám patří. Užívat si život naplno v lásce i finanční hojnosti. Právě teď máte ještě pár dní jedinečnou příležitost, být při události, kde se změní život mnohých…

V termínu 7. a 8. 12. 2013 si uděláme velké malé Vánoce a převezmeme odpovědnost za svůj život tady a teď. I přesto že seminář nese název Láska a peníze a jejich spojení. Není pouze o nich. Je hlavně o životě a o tom, jak jej žít tak, jak byste doopravdy chtěli.

Seminář FasterEFT Praha 2013: www.faster-eft.cz/fastereft/seminare/seminar-robert-smith-praha-2013/ 

Mimochodem, když už jsme o tom hraní ve filmech. Víte, že Robert Smith se se svým FasterEFT zařadil mezi slavné lidi, jako například autor série slavných knih Hovory s Bohem (Neal Donald Walsch) a stal se jednou z ústředních postav právě připravovaného filmu s názvem EMOTION (překl.: EMOCE)?

Tento film je připravován stejným australským týmem, který natáčel dokumenty Steva Irwina (slavného lovce krokodýlů).

Proč o tom mluvím? Protože v momentu, kdy tento film vstoupí na mezinárodní trh, stejně jako například slavný film Tajemství, s největší pravděpodobností dojde k masové popularizaci právě FasterEFT. Pokud byste tedy chtěli pomáhat ostatním, chtěli byste, mít příležitost a stát se praktiky (terapeuty) FasterEFT právě teď bude ideální čas, se na to připravit.

Ale ani to není podmínkou. Není žádnou podmínkou, že musíte chtít pomáhat ostatním. Pomožte a věřte zejména nejdříve sami sobě, dokud je ještě čas.

Dokud nezačnete věřit sami sobě, nebudete mít žádný život...