ÚvodNovinky a článkyŽábu rychle neuvaříš

Žábu rychle neuvaříš

žába

Aneb, proč čekáme tak dlouho, až už je příliš pozdě...

Proč žáby a lidé? Proč bychom žáby neměli vařit rychle?

V první řadě musím podotknout jednu věc. Žáby jsem nikdy nejedl. Je mi jedno, jak velká pochoutka to může být. Není to můj šálek kávy.

Záměrně však používám toto přirovnání, abych ukázal, co běžně děláme a proč se jednoho dne prostě uvaříme.

Návod jak vařit žáby.

Pokud chcete žábu uvařit, musíte jí dát do hrnce se studenou vodou a teprve potom vodu začít ohřívat.

Proč? To je velmi jednoduché. Pokud žábu totiž hodíte do horké vody, bude dělat všechno možné, aby z hrnce utekla.

Pokud však budete vodu ohřívat pomalu, žába se bude přizpůsobovat teplotě a až bude voda příliš horká, pak už nebude mít sílu z hrnce vyskočit.

Představte si nyní, že my jsme žáby. Hrnec s vodou představuje náš život ve všech jeho oblastech. Psychický stav, finance, vztahy, zdraví, ...

V okamžiku, kdy se pod hrncem zapálí oheň a náš "život" se začne oteplovat, a my si užíváme příjemnější a příjemnější teploty a jde to tak dlouho a dlouho a najednou je pozdě.

Najednou voda dosáhne takové teploty, že už nemáme sílu jít dál, nemáme sílu vylézt z tohoto pomyslného hrnce a za chvíli nás vařící voda semele.

V takový okamžik to málo kdo zvládne a z této horké šlamastyky se dostane ven. Možná dokážete už teď pochopit, o čem mluvím.

Celý náš život se začne rozpadat, všechno jde k šípku a my už nemáme sílu jít dál. Pak nastoupí nemoci, deprese, úzkosti, dluhy a je to ještě horší.

 

U většiny z nás s přibývajícím věkem a přibývajícími negativními zkušenostmi, stresem to jde ke konci ještě rychlejším tempem.

Největší problém je, že dokud máme ještě čas, voda se nám nezdá tak moc horká a my s tím nic neuděláme.

Zde je velký rozdíl mezi těmi, kdo svůj život žijí tímto způsobem a těmi ostatními, kteří měli velkou příležitost, protože je kuchař hodil přímo do horké vody.

Nejsilnější příběhy osobní změny, transformace, uzdravení totiž najdete mezi lidmi, které něco zasáhlo s takovou silou, že věděli, že musí okamžitě z hrnce pryč a mobilizovali okamžitě všechnu svou sílu, aby to zvládli.

Takoví lidé posléze dokáží nejen vylézt z vařící vody, ale dokážou potom i velké věci. Dokážou sami sobě a ostatním, že změna je možná. Dokážou to také ve velmi krátkém čase. Jenže, co si budeme povídat moc jich není.

Já jsem chtěl však touto cestou mluvit zejména k těm, kteří jsou v tuto chvíli v té postupně oteplující se vodě.

Chtěl bych, abyste se nyní zastavili, podívali se, co se kolem vás děje a uvědomili si, zda chcete skončit jako žáby, které se nechaly postupně uvařit.

Pokud si uvědomujete, že to co se nám děje, můžete zastavit a můžete z hrnce vylézt, udělejte to, co nejdříve, dřív než bude doopravdy pozdě a už to nepůjde.

Začněte svůj život měnit ještě dnes, protože zítřek nikdy nepřichází. Zítra bude zase dnes a váš čas je drahý.

Nedovolte vašemu tělu, aby se jeho zdraví postupně podlomilo, až s tím nepůjde nic udělat a nebo to bude velmi těžké.

Nedovolte postupně se nabalujícím negativním zážitkům, aby přerostly v depresi, či jinou psychickou hloupost, která vás odstaví na vedlejší kolej.

Nedovolte prokrastinaci, aby vás sežrala zaživa.

Začněte, dokud je ještě čas.

Připravil jsem pro poslední možnost, zúčastnit se on-line semináře, který změnil a ještě změní život mnohým. Díky nástrojům, které můžete získat - a v případě, že je budete opravdu používat - právě vy nebudete tou žábou, která se postupně uvaří.

Získejte informace o poslední příležitosti účasti v semináři na této stránce: Uzdravte svůj život s Faster EFT on-line