ÚvodNovinky a článkyVaše skvělá budoucnost

Vaše skvělá budoucnost

Veselé vánoce a Šťastný nový rok

Aneb předsevzetí, která vydrží.

A je to tady. Opět přišel ten správný čas zázraků. Ne tedy, že by se zázraky nemohly dít každý den, ale možná právě v této době jich očekáváme tak trošku víc. Navíc nyní začínáme rekapitulovat to, co bychom chtěli a co ještě nemáme a přichází ta závažná rozhodnutí, kterým říkáme novoroční předsevzetí.

Přemýšlíte však někdy o tom, proč někdy vaše předsevzetí nevydrží, proč skončí ještě první den nového roku? Máte chuť to konečně změnit? Máte chuť si vytvořit taková, která skutečně vydrží? Možná byste jen potřebovali ten správný motor, tu hybnou sílu, která vám pomůže, aby všechno šlo a motivace nevyprchala ještě ten první den. Naučme se spolu jedno cvičení, jednu malou techniku, kterou zvládne každý z vás a která má za následek to, že si z vás ostatní již nebudou dělat legraci, když se chlubíte svými předsevzetími, protože vědí, že vám stejně nevydrží.

Nebudu vás dnes zdržovat dlouhým čtením a udělám tento článek kratší, než obvykle. Věřím, že je mnoho věcí, které ještě musíte před Vánoci stihnout, takže si držte klobouky a jedeme z kopce.

Vyberte si nějaké předsevzetí, které opravdu chcete v novém roce změnit a projděte si jej v následujícím cvičení, které se jmenuje Dickensova technika. Dickensova? Kdo je Dickens? Ano možná hádáte správně. Jedná se o Anglického spisovatele Charlese Johna Huffama Dickense, který napsal celou řadu zajímavých knih a již dlouho dlouho není mezi námi (1812 - 1870). Jedna z jeho knih se zabývala tématem Vánoc a proto se nám nyní velmi hodí. Možná jste ji četli a možná jste měli příležitost, ji vidět někdy v televizi. Jedná se o pohádkový příběh s názvem Vánoční koleda (A Christmas Carol).

Na základě příběhu, ve kterém se hlavní postava setkává postupně se třemi duchy - minulých, současných a budoucích Vánoc a z ošklivého a zlého boháče se na základě prožití fantastických, ale ne zrovna příjemných, zážitků se z něj na konci stane milující a otevřený lidumil.

Teď máte možná pocit, že bych z vás chtěl udělat lidumila... to sice nikdy není na škodu, ale náš zájem bude úplně jiný. Vyberte si předsevzetí, které je pro vás důležité, ale možná nikdy nezůstalo naplněno. Já nyní vyberu nějakou konkrétní věc, ale vy si můžete dosadit co chcete.

Ještě než začneme, rád bych upozornil, že se jedná o NLP techniku, kterou hodně zpropagoval Anthony Robbins (který mimochodem poprvé příští rok se již na pouhý krok přiblíží k česko - slovenským hranicím).

Dickensova technika - jaké jsou následky toho, když zůstanete takoví, jací jste nyní? Pojďme spolu v čase procestovat dalších 15 let vašeho života...

 1. Postavte se a buďte v přítomnosti - není to tak příjemné, jako když sedíte a měníte při tom svou fyziologii.
 2. Představte si a vizualizujte, jaký je váš život nyní. Jaké je vaše zdraví? Jste při těle a máte nadváhu? Nemáte dostatek financí? Nemáte energii cokoli dělat? Nejste motivovaní?
 3. Nyní si představte, jaké by to bylo, kdybyste byli o 5 let starší a neudělali jste pro změnu vůbec nic. I přesto jste se ale změnili. Nyní máte o deset kilo navíc. Jste tlustší a možná máte problémy s koleny. Co by vás toto stálo ve všech oblastech života?
 4. Nyní jste o dalších 5 let starší (10 od současnosti) a možná sedíte na vozíčku, nebo musíte používat při chůzi hůl či berle, protože vás kolena již neunesou. Není vám vůbec dobře a bolí vás záda. Všimněte si, co všechno by vás to stálo ve všech oblastech vašeho života.
 5. A nyní naposledy, přesuňme se o dalších 5 let (celkem 15) do vaší budoucnosti a jste nyní ještě tlustší, je vám hůř a jste více nemocní. Odporný a hnusný život...
 6. Je toto právě to, co chcete? Ciťte se, jak byste se cítili. Představte si, že se na sebe díváte do zrcadla, jak strašně vypadáte? Co by o vás říkali ostatní? To bolí, že? Opravdu se asociujte s těmito pocity, opravdu je ciťte, buďte tam, jakoby to bylo právě teď. (Čím více toto všechno dokážete cítit, tím lépe to bude celé fungovat)
 7. Nyní si představte, že toto všechno byl jen špatný sen. Vraťte se zpátky do současnosti. (Je to lepší?) Co Vás to, že jste nic nepodnikli, ve skutečnosti stálo v budoucnosti, kterou jste si představovali? Zdraví, rodina, ta bolest a utrpení?
 8. Představte si, že nyní změníte věci, které děláte. Najdete si čas na cvičení a budete jej dělat pravidelně. Budete lépe a zdravěji jíst. Budete pít čistou vodu a budete sami sebe dávat na první místo před ostatními.
 9. Prociťte opravdové potěšení, které máte. Představte si znovu dobu za 5, 10 a 15 let, že se cítíte lépe a lépe. Jste sice starší, ale je to jen číslo. Ve skutečnosti vypadáte mladší a mladší, vaše tělo dostává skvělý tvar, svaly sílí. Podívejte se, že s každou pětiletkou je to jako sněhová koule, která se nabaluje a nabírá stále pozitivnější a pozitivnější věci pro váš život, ciťte všechno tak naplno, jak jen můžete a klidně zvětšte všechny příjemné pocity.
 10. Nyní se vraťte do současnosti. Proskočte se na místě a nebo proklepte celé tělo. Všimněte si, že jedno rozhodnutí, které nyní uděláte může mít za následek sto procentní rozdíl ve vašem životě.
 11. Aplikujte to na každou věc, kterou potřebujete změnit, na každé předsevzetí a věci, které vás trápí.

Tak co? Nebylo to tak těžké, že?

Pamatujte si, že toto je jeden z nejlepších způsobů, jak se namotivovat a začít dělat pozitivní změny ve vašem životě.

Tuto techniku můžete opravdu použít na cokoli ve vašem životě. Ať je to nadváha, zdraví fyzické, i psychické, lepší práce a nebo třeba finance.

Víte co? Nečekejte až na nový rok, vyberte si svá předsevzetí a začněte ještě dnes!

Mimochodem, už jste zaregistrovali první českou knihu o FasterEFT? Ne? No tak to je trochu chyba, protože jsem jí napsal pro všechny z vás, kteří už nechtějí o změnách jen mluvit, ale chtějí něco dělat. Je totiž jedno, co vás v životě trápí. Pokud porozumíte a budete používat techniky, které jsem v knize uvedl, váš život se změní k lepšímu. Navíc jsem knihu udělal alespoň do Vánoc dostupnou úplně každému a právě proto si myslím, že je na čase, začít ještě dnes, dělat něco dobrého a to nejen pro sebe, ale i pro ostatní kolem vás právě tím, že změníte sebe.
Knihu získáte zde: Kniha - Žijte si, jak chcete! 

Udělejme spolu svět alespoň o kousek lepší. Začněme u nás samotných a dotkněme se každého, koho na naší cestě životem potkáme. Začít u sebe je totiž ten jediný způsob, který doopravdy funguje.

Nebudu vás nyní již déle zdržovat od vašich povinností a na místo toho vám nyní pouze poděkuji za vaši přízeň po tento rok a popřeji:

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok.
Ať se všechna vaše přání splní a život je lepší a lepší.

Veselé vánoce a Šťastný nový rok