ÚvodNovinky a článkyUmění odpouštět

Umění odpouštět

Holubice - odpuštění

Aneb: Odpusťte, prosím...

Jelikož nám právě začal úplně nový rok, bylo by dobré zahodit to staré a možná právě toto by mohl být výborný námět na první novoroční článek. Popovídejme si spolu o odpuštění. Co opravdu znamená odpouštět a jak to zařídit, aby slova: "Odpouštím Ti." nebyla jen tlacháním do větru.

Umíte doopravdy odpustit?

Nebo víte, že ač odpustíte, kdykoli si na nějakou věc, kterou jste měli odpustit, vzpomenete, stále cítíte ty nepříjemné pocity a i když se snažíte nedávat už to druhé osobě (či dokonce sobě) za vinu, stále to je tam uvnitř?

Možná jste mnohdy slyšeli: "Můžu Ti odpustit, ale nemůžu to zapomenout!". Co myslíte, je toto opravdové odpuštění, nebo jsou to opravdu jen slova, která ve skutečnosti znamenají něco úplně jiného?

Abychom ve skutečnosti zjistili, co tedy znamená odpustit, bude dobré si vysvětlit, co vlastně tedy odpouštění obnáší.

 

Zde jsou běžné případy toho, co si lidé o odpuštění myslí a proč jim to ve skutečnosti nejde:

1) když odpustím, může mi tu věc udělat znovu - musím se chránit

2) tak strašnou věc nemohu odpustit

3) odpustím, ale nezapomenu (nebudu o tom mluvit, ale kdykoli si na tuto osobu vzpomenu, vzpomenu si i na to, jak mi ublížila)

4) když odpustím, znamená to, že schvaluji to, co mi udělal(a)

Určitě bychom našli i mnoho dalších, ale myslím si, že tyto čtyři nám stačí k pochopení toho, co ve skutečnosti opravdu odpuštěním není.

Co však ve skutečnosti znamená doopravdy odpustit?

  • Odpuštění je jedním z nejmocnějších kroků, které můžete udělat. 
  • Odpuštění znamená, že získáte kontrolu. 
  • Odpuštění znamená: “Já nyní nechávám odejít tento zážitek a tyto emoce, které jsou připojeny k této vzpomínce a osobám, kterých se to týká.” 
  • Neznamená to, že to, co se stalo je úplně v pořádku, ale teď když už je to pryč... Já se rozhoduji nechat odejít tento dopad z mémo života navždy. 
  • Protože my jsme tvůrci a my držíme klíče ke změnám v našem světě, musíme odpustit. 
  • Musíte se postarat o všechen hněv vůči každé osobě, Bohu a vám samotným. 

Upřímně, jste to vy, kdo potřebuje svobodu, ne oni. Dejte sami sobě dar odpuštění, je to to nejlepší, co můžete udělat.

Víte, že právě za pomoci něčeho tak prostého, jako je odpuštění lidé dokázali zvrátit a dokonce uzdravit fyzické nemoci a to dokonce i když jim lékaři dávali pouze pár dnů, či týdnů života?

Tak mocné je odpuštění a záleží jen na vás, zda-li si ponesete svou minulost a nebo zda-li doopravdy odpustíte.

Dobře, nyní tedy již víme, co je třeba udělat, abychom mohli doopravdy odpustit. Musíme se postarat o všechny negativní emoce (a zejména hněv), aby se nám to podařilo. Otázkou je tedy již pouze: "Jak na to?"

Pokud je toto první z článků, které čtete na těchto stránkách, možná netušíte. V tom případě je třeba se dozvědět trochu víc a právě na těchto stránkách a nebo také zde najdete možnosti a nástroje, které vám pomohou to udělat.

Pokud jste již v technikách, které nabízí FasterEFT zběhlí, stačí si vypsat seznam všeho a všech, kterým potřebujete odpustit a pustit se do toho!

Možná si ani nedokážete představit, co se s vaším životem stane, odpustíte-li svým nejbližším i těm ostatním, kterým ještě máte co odpouštět.

Pokud neodpustíme, ve skutečnosti ubližujeme hlavně sami sobě!

Pusťte se do toho a dovolte novému roku, aby byl tím nejlepším rokem vašeho života...zatím.