ÚvodNovinky a článkyUčením k úspěchu

Učením k úspěchu

Rádi se učíte nové věci, přečtete si nějakou knížku, ale při svém vytížení zjistíte, že nemáte na nic čas? Nebo jste jako většina lidí, kteří po ukončení školy jen těžko nachází sílu na to, něco nového se naučit a máte pocit, že vám již ujel vlak s novými věcmi? Ve skutečnosti existuje pár dobrých způsobů, jak to zařídit, aby učení nových věcí nijak nebolelo. O jednom z nich bych velmi rád napsal, protože tento je tzv. tajemstvím úspěchu těch nejúspěšnějších.

Progresguru

Vyzkoušejte si následující: do vyhledávače Google (www.google.com) zadejte výraz Pitbull. Co si myslíte, že bude zobrazeno ve výsledcích vyhledávání na úplně prvním místě?

Úplně první místo ve světě a dokonce s největší pravděpodobností i u nás se většině zobrazí ne rasa psa, ale americký rapper mexického původu.

V jednom rozhovoru s tímto rapperem moderátor tuto skutečnost komentoval a posléze se ptal, co stojí za jeho úspěchem a jak se mu podařilo být tak oblíbený a úspěšný, že ve vyhledávání předstihl i tak známého psa.

Pitbull odpověděl s tím, že za to vděčí nejvíce jednomu člověku a to svojí matce, která jej často vozila autem. Říkal, že v jejím autě téměř nikdy nehrálo rádio, ale již od malička poslouchal různé audioknihy a nahrávky úspěšných motivátorů. Zejména mluvil o veleslavném motivačním řečníku Anthony Robbinsovi.

Neustálé poslouchání těchto nahrávek v něm nejen podnítilo touhu, být tím, čím se stal, ale také mu dalo znalosti a dovednosti k tomu potřebné.

Ne všichni z nás dostali do vínku stejné příležitosti, rodinné zázemí a rady do života, jak být doopravdy úspěšní. V tomto si opravdu všichni rovni nejsme. V jednom jsme si však rovni všichni stejně. Den každého z nás má 24 hodin a je pouze na nás, jakým způsobem tento čas využijeme. Někteří z nás přijdou domů z práce, zasednou k televizi a kolem desáté hodiny se zvednou a jdou spát. Někteří z nás mají mnohem náročnější práci a dřou se od rána do večera a na činnosti jako další vzdělávání nemají vůbec žádný čas, jejich dny pak jdou jeden za druhým a jsou všechny stejné. Za deset let se naleznou na tom samém místě, v té samé kanceláři a nebo ve stejném náklaďáku na evropských silnicích. Někteří z nás však využívají čas svého volna (nebo i repetitivní práce) k něčemu jinému, než jen koukání do televize nebo poslouchání rádia s těmi stále stejnými opakujícími se písněmi.

Mnozí z nás nemají buď chuť nebo ani čas, přečíst si pěknou knihu, která by jim mohla dát něco do života. Knihu, ve které by se mohli něco opravdu prospěšného naučit.

Já si myslím, že právě toto je velká chyba, protože my můžeme využít našeho času a posunout se dál.

Velmi sledovaný a uznávaný expert na lidský potenciál Brian Tracy prohlašuje, že jeho automobil je knihovna vědomostí a využije každou příležitost, kdy cestuje autem pro to, aby se něco nového dozvěděl a něco nového naučil.

Můj případ je velmi podobný, když jsem začínal s FasterEFT z autorádia se nelinula žádná hudba, poslouchal jsem hlavně nahrávky z jednotlivých seminářů R. Smithe. To byl způsob, jakým se mi FasterEFT dostalo pod kůži. Nyní ovšem nechci hovořit pouze o FasterEFT, protože i já poslouchám každou noc před spaním nějakou zajímavou audio nahrávku, či knihu od různých autorů a chtěl bych vás pozvat na vaši vlastní cestu tímto směrem.

Shodou okolností jsem narazil na zajímavé internetové knihkupectví s audio knihami, které si můžete stáhnout do svého počítače a nebo třeba mobilu a můžete je mít kdykoli s sebou a můžete je poslouchat i když nemáte sebemenší příležitost číst.

Protože se zabývám osobním rozvojem, nezvu Vás do knihkupectví se žádnou beletrií, ale zejména knihami, které vám pomohou, dozvědět se něco nového a zajímavého, co vám pomůže k tomu, abyste za těch deset let nemuseli být, tam kde jste nyní.

Projděte si zajímavou a neustále se rozvíjející nabídku audio knih na www.progresguru.cz

Jedním z mých novoročních předsevzetí totiž bylo, začít něco dělat s mým veřejným projevem. Velmi rád bych ve svých seminářích odvedl lepší práci a nejen suše předal obsah a fakta, proto moje volba byla úplně jasná: Lektorské dovednosti. Věřím, že každý by si vybral něco zajímavého. Můžete dokonce i získat knihu Stop prokrastinaci úplně zdarma.

Výhoda audio knih je taková, že i když jim nemůžete věnovat plnou pozornost, jakou byste museli psané knize, můžete je poslouchat znovu a znovu, kdykoli se vám to hodí. Jsou nahrávky, které jsem slyšel snad již desetkrát a stejně v nich vždy najdu něco nového a poučného, ale i když jen posloucháte (třeba právě před spaním), nápady z knihy se mohou pěkně uchytit ve vaší mysli a vy můžete bezbolestně růst ve svých znalostech a dovednostech.

Důležité však je, zapamatovat si následující: Vědomosti, které nejsou aplikovány, jsou jen zbytečnými informacemi. Proto doporučuji, co nejrychleji použít to, co se naučíte tak, abyste z toho mohli patřičně těžit a měli ty nejlepší výsledky.