ÚvodNovinky a článkyOpravdové finanční problémy

Opravdové finanční problémy

Nezáleží na tom, jaký problém s pěnězi máte. Ať už je to nedostatek pro zaplacení účtů, neschpnost zvýšit svůj příjem, abyste byli finančně svobodní, neschopnost něco našetřit a nebo že ztrácíte peníze kvůli věcem, které nedokážete ovlivnit... Zdroj vašich finančních problémů je vždy ve vašem podvědomí.

Skvělá zpráva je, že vlastně neděláte nic špatně a můžete změnit svou finanční situaci tím, že změníte původní zdroj ve vašem podvědomí a na základě toho se budou odehrávat přirozené a automatické změny. Ve skutečnosti to může být všechno rychlejší, než byste očekávali.

Peníze

Co způsobuje finanční problémy

Ačkoli se zdá, že finanční mají celou řadu různých důvodů - v závislosti na osobě, která se s nimi potýká, jejích individuálních okolnostech a událostech, které se jí staly - pravdou je, že všechny finanční problémy mají jednu společnou příčinu: záznamy, které uchováváme ve svém podvědomí.

Všimli jste si, že někteří lidé to s penězi prostě umí a naopak jiní vůbec? Všimli jste si, že někteří mají štěstí a jiní ne? I když se většinou okolnosti zdají jako příčina problému, jiní lidé zažívají jiné výsledky i z úplně stejných okolností. Podívejme se tedy, co se děje za oponou...

Není to o penězích

Možná jste to již slyšeli, ačkoli může být velmi těžké skutečně pochopit a pracovat s tímto pravdivým rčením, když zrovna zažíváte finanční obtíže. Nezáleží na tom, jaké finanční potíže máte, nejefektivnější způsob, jakým je vyřešit je: trochu od nich poodstoupit a sousředit se na celkový pocit. Potom se zeptat sami sebe na jednoduchou otázku: "Jak vím, že mám problém s penězi?"

Vaše odpověď může být např.: nedokážu udržet peníze, nedokážu neutrácet peníze, které nemám, nebo se necítíte dobře, když byste si měli říct více za své služby, nebo že výdaje jsou větší než vaše příjmy, nebo že stále nemůžete získat lépe placenou práci. Všimněte si toho pocitu samotného. Nemusíte jej nezbytně nutně pojmenovávat, jen si prostě všimněte, jak jej uvnitř cítíte.

Zde je pár tipů, které vás mohou navést k tomu, co hledáte:

Jason

"Jak vím, že mám problém s penězi?"

Zdá se mi, že nikdy nemohu vydělat tolik, abych byl v pohodě. Jen tak tak vyjdu bez peněz navíc, abych si třeba mohl vyrazit s přáteli a nebo abych mohl dělat všechny věci, které dělat chci.

"Jaký je to pocit?"

Cítím se vynechaný a frustrovaný. Nerozumím, proč nemohu vydělat víc peněz: Pracuji tvrdě, ale kdykoli se pokusím získat nějakou lépe placenou práci, nevezmou mě, i když pohovor se zdá velmi dobrý a vypadá to, že práci dostanu. Neustálé naděje a potom zklamání.

"Jaké jsou mé nejrannější vzpomínky na takovýto pocit?"

  1. Když jsem byl na základní škole, chtěl jsem být ve sportovním týmu. Chtěl jsem být součástí týmu s mými přáteli.Kdykoli jsem se však snažil a trénoval a myslel jsem, že jsem připraven, zkusil jsem se přihlásit do týmu a byl jsem odmítnut. Zkoušel jsem to a makal tvrdě, ale vůbec nic to nezměnilo. Je to ten stejný pocit, že jsem vynechaný, stejný pocit frustrace, stejný pocit, že v něco neustále doufám a pak zklamání.
  2. Mého otce bylo velmi těžké něčím uspokojit. Ať jsem dělal cokoli, nikdy jsem nebyl dost dobrý. Mohu si jen vzpomenout na dvě události, kdy mi řekl, že jsem něco udělal dobře. V obou případech však dodal: "Ale mohls to udělat i lépe." Myslel si, že mě tlačí k tomu, abych docílil vyšších standardů, pravda však je, že já jsem to cítil tak, že není vůbec žádná naděje, že by to někdy mohlo být dostačující. Je to ten stejný pocit, když se tak tvrdě snažím, dělat to, co si myslím, že se ode mne očekává a pak to zklamání, stejný pocit frustrace, pocit že jsem vynechán a odmítnut.

Abigail

"Jak vím, že mám problém s penězi?"

Nikdy nemohu nic ušetřit, protože nedokážu ovládat své utrácení. Opravdu jsem se snažila, ale je to jak posedlost. Nezáleží na tom, jaká rozhodnutí týkající se udržení mého rozpočtu učiním - jakmile cítím, že potřebuji utratit peníze za něco, za co bych neměla - moje mysl přijde s důvody, proč bych měla. Takže nejsem schopná našetřit nějaké nouzové peníze, protože vždy utratím to, co ušetřím.

"Jaký je to pocit?"

V momentě, kdy utratím peníze, cítím mísení dobrých pocitů s pocity viny, ale sama si dávám důvody, proč potřebuji utratit ty peníze. Posléze se cítím frustrovaná, provinilá a zklamaná sama sebou, ale i tak nemohu přestat. Je to, jakobych byla v pasti a neměla kontrolu nad tím, co v takovou chvíli udělám.

"Jaké jsou mé nejrannějsí vzpomínky na tento pocit?"

Nemám žádné konkrétní vzpomínky, ale dokážu si vzpomenout na ten pocit, že se cítím beznadějně a v pasti. Mí rodiče se hodně hádali - neustále. Křičeli jeden na druhého ošklivé věci a jejich vzájemná nevraživost byla očividná. Když jsem byla starší, zůstávala jsem venku, co nejvíce to šlo. Když jsem však byla malá, byla jsem v pasti. Má babička, která s námi žila, mě občas s sebou vzala do obchodu, když oni dva se hádali. V takových chvílích jsem cítila úlevu a štěstí, ovšem smíšené s pocity viny a obav z toho, že na sebe doma stále útočí. Moje babička mi vždycky v tu dobu koupila něco malého jako "bolestné" a já se cítila milovaná.

Bess

"Jak vím, že mám problém s penězi?"

Necítím se dobře, když si mám říci peníze za svou práci. Jsem umělkyně. Opravdu si chci vydělat svou vášní pro umění, ale nemohu přijmout myšlenku, že by mi za to lidi měli platit.

"Jaký je to pocit?"

Mám pocit, že když lidi požádám, aby zaplatili za mou práci, budou si myslet, že jsem arogantní. Cítím se zahambeně, když mám někoho požádat o něco, co jsem vytvořila. Jen myšlenka na to, někoho požádat, vytváří tak nepříjemný pocit. Nemohu to přesně popsat, ale teď, když si představím, že někoho požádám, aby zaplatil za mé malby, mohu to cítit.

"Jaké jsou mé nejrannější vzpomínky na tento pocit?"

Mám vzpomínku na takový pocit z doby, kdy mi bylo asi 7. Neměla jsem nic do činění s uměním, či penězi, ale je to stejný pocit. Vzpomínka, kdy jsem domů přinesla vysvědčení. Byla jsem vzrušená, protože jsem z Angličtiny získala lepší známku, než v minulosti. Načasování však nebylo ideální - rodiče se právě dozvěděli, že majitel prodal dům a my jsme měli 30 dní na jeho opuštění. Běžela jsem do domu s mým vysvědčením, tak vzrušená a očekávajíc, že moje mamka a taťka budou šťastni a pyšní. Ale oni byli odmítaví a netrpěliví. Řekli, že mají důležitější věci, na které se musí soustředit a abych nedělala z komára velblouda. Cítila jsem se zničeně a hloupě, že jsem očekávala, že mě ocení za něco, co se nedá srovnat s tím, co je právě postihlo. I přesto, že jsem rozumněla tomu, že jsou smutní a mají obavy, protože jsme ztratili náš dům, cítila jsem se zahanbeně a cítila jsem lítost za to své vzrušení a očekávání jejich ocenění. Je to ten samý pocit, jako když si mám někomu říci o platbu za něco, co jsem vytvořila. Jeto jako, že mají důležitější věci, za které by měli platit a jak je tedy mohu požádat, aby je utratili za mou práci?

Co dál?

V každém z těchto případů, podvědomí přeložilo (a nahrálo tento překlad) životních zážitků a spojilo je s konkrétními fyziologickými stavy, které byly následně interpretovány vědomou myslí. 

Jason, Abigail a Bess musí pracovat na těchto ranných vzpomínkách za použítí FasterEFT a jakmile vyčistí a otočí vzpomínky, budou se odpojovat a přepisovat neurální sítě, které vytvářejí strukturu jejich problémů.

Jason

Pokud Jason použije FasterEFT, aby vyčistil a otočil své vzpomínky tak, že jeho táta je na něj pyšný a bude se vychloubat svým přátelům a vyčistí také vzpomínky toho, když byl odmítnut ve sportovních týmech tak, že ho týmy chtěly, jeho podvědomí bude mít záznamy, ze kterých může čerpat. Namísto toho, že by se odkazovalo na "důkaz", že není dost dobrý, se naopak bude odkazovat na "důkaz", že je dobrý a oceněný. To znamená, že jeho podvědomí bude v mozku řídit vylučování jiných chemikálií, což znamená že bude zažívat jiné impulsy a pocity, což bude mít za následek, že bude dělat jiná rozhodnutí, konat jiné akce, jinak komunikovat a celkově dávat najevo úplně jiný dojem. A to bude mít za následek změnu skutečných zážitků ve všech oblastech jeho života včetně práce a financí.

Abigail

Abigail použije FasterEFT, aby vyčistila a otočila své vzpomínky na hádky jejích rodičů a cesty do obchodu se svou babičkou. Ačkoli nemá konkrétní vzpomínky, ta skutečnost, že ví o těch hádkách, pocitech toho, že je v pasti a pocity lásky od své babičky, kdykoli šly do obchodu, znamená že její podvědomí tyto vzpomínky nějakým způsobem reprezentuje.

Takže bude pracovat na tom, co ví. Všimne si toho, jak ví, že její rodiče se hádali a použije FasterEFT - aby toto, co ví, vyčistila a otočila tak, že její rodiče jsou milující a zábavní. Také použije FasterEFT, aby oddělila pocity lásky od babičky a bolestného, které v obchodě dostávala. Tímto procesem jeí podvědomí změní spojení mezi láskou a nakupováním na lásku k její babičce - kam skutečně patří. To znamená, že její podvědomí se bude odkazovat na jiné záznamy a nebude nutit mozek, aby tělo nutil vyžadovat dobré pocity z utrácení peněz. Cítí se milována a v bezpečí uvnitř sebe sama, protože má "důkaz" uvnitř svého podvědomí, že láska přicházela od její babičky, ne z obchodu nebo bolestného. Toto ji osvobodí z pasti, kompulzivního nakupování.

Bess

Pokud Bess použije FasterEFT, aby vyčistila a otočila vzpomínky reakce jejích rodičů na to, kdy přinesla vysvědčení do té míry, že jsou překvapeni, vzrušeni a pyšní, jak očekávala - její podvědomí změní tato spojení. Spojení mezi požadováním pozitivní odezvy za její snahy a chemikáliemi, které ji nutily cítit se zahanbeně a mizerně - se změní na dobrý pocit z toho, co dokázala a pochlubí se ostatním, aby mohli ocenit její dobrou práci.

Vy to dokážete taky!

I vy to dokážete. Jakékoly problémy, které zažíváte ve vztahu s penězi jsou následkem struktury ve vašem podvědomí, která je podporuje. Pokud tyto problémy zažíváte, vaše podvědomí obsahuje "důkaz" nějakého druhu. Nemusíte vědět, jaký ten důkaz je a dokonce naštěstí to ani vědět nepotřebujete, protože FasterEFT pracuje přímo s podvědomím - jednoduše si všimněte, co je to, na co cílíte a můžete to změnit.

Nerozumíte některým z pojmů, které byly zmíněny v tomto článku? Rádi byste se dozvěděli více? Začněte s FasterEFT ještě dnes a naučte se změnit jakýkoli problém, nejen týkající se peněz, ale i ostatní typy problémů ve vašich životech. Stejný postup totiž můžete aplikovat téměř na cokoli.

Začněte s FasterEFT ještě dnes: Uzdravte svůj život

Zdroj článku: http://fastereft.com/real-reason-money-problems/