ÚvodNovinky a článkyOpravdová spiritualita

Opravdová spiritualita

Spiritualita a FasterEFT

Přemýšleli jste někdy nad tím, co je opravdová spiritualita? Co znamená, žít v souladu se sebou a vším ostatním? Pojďme se spolu podívat, jak na spiritualitu nahlížíme ve FasterEFT a jak posunout naše běžné smýšlení trochu výš. Nejen však to. Tento článek by měl být také návodem na lepší život i pro ty, kterým slovo spiritualita vůbec nic neříká.

Nemyslím si, že je třeba, spiritualitu spojovat pouze s nějakým druhem náboženství, či vírou. Historie nám mnohokrát ukázala, že lidé, kteří žijí podle jistých měřítek tzv. spirituální život, nemusí nezbytně nutně dělat věci úplně správně. Spíš naopak.

Mou prací, posledních pár let, je ukazovat lidem, jak posunout své vědomí, schopnosti a dovednosti k vyšším cílům. Jak žít život v radosti a lásce i kdyby trakaře padaly. Je jen škoda, že mnozí, kterým by mohlo být pomoženo, nikdy nic nezmení. Nikdy nic neudělají a zůstanou neustále uvězněni ve vlastních klecích, od kterých mají klíče jen oni sami.

První krok ke spiritualitě je: vymanit se z roli oběti. Pochopit, že my jsme Ti, kteří mají náš život plně pod kontrolou a to v každé situaci. Ano jsou chvíle, které ovlivnit nemůžeme, ale můžeme je ovlivnit následně, protože my jsme Ti, kdo mají tu moc.

Druhý krok je: pochopit, že to nejsou oni, kdo nám ze života dělají peklo. Nejsou to Ti nepřizpůsobiví sousedé, nejsou to naši rodiče, nejsou to ani učitelé ani Ti všichni, se kterými nemůžeme vyjít a otevírá se nám kudla v kapse, kdykoli na ně jen pomyslíme.

Třetí a nejdůležitější krok je: převzít plnou odpovědnost za svůj život. Rozhodnout se tady a teď, že to co se nám v životě stalo, je už pryč. Že musíme změnit to, co je uvnitř nás a osvobodit se ze všeho, co nás tíží a drží při zemi.

Jsou lidé, kteří navzdory nepřízni osudu dokázali fantastické věci a tuto možnost má každý z nás. Teď už je opravdu jedno, jestli vám někdo (byť i moc) ublížil, je jedno, jestli se vám v životě nedařilo a neměli jste to, co jste chtěli. Minulost se nerovná současnosti a už vůbec ne budoucnosti.

Jediné, co musíme všichni udělat je: zaměřit svou pozornost do svého nitra a změnit (transformovat) vše, co máme uvnitř. Všechno negativní, co jsme za roky nasbírali, přetvořit v něco jiného a krásného. Uvědomit si, že to, že některé lidi, či okolnosti nemůžete vystát, znamená pouze to, že jednáte na základě zkušeností, že pro vás zatím neexistuje jiná možnost, jak jednat ve chvíli, kdy prostý hlas ve vás spustí automatickou nechtěnou reakci.

Je třeba přestat utíkat před tím, co cítíme. Je třeba přestat zajídat své emoce, či je otupovat v drogách a alkoholu. Nikdo z nás není dostatečně slabý, aby to nezvládl. Je jen třeba, být upřímný sám k sobě a řici si ano, to je to co cítím, takový můj život byl (je) a chci změnu a udělám pro to cokoli a v případě, že mi to teď nejde, tak si řeknu o pomoc.

Je třeba si uvědomit, že nemůžete utíkat dost rychle, leťět dost vysoko ani se potopit dost hluboko, abyste utekli sami před sebou.

Čeho se nejvíce bojíme, to před čím se snažíme ukrýt, všechny naše strachy se stávají motlidbou. Zní to podivně a mnoho z nás jistě řekne, že by si přece nepřáli nic tak strašného, ale ve skutečnosti je to přesně to, co všichni děláme. Prožíváme naše strachy, znovu a znovu zažíváme ve svých přestavách to, čeho se nejvíc bojíme. Když se lidé bojí výšek, motá se jim z nich hlava, uvnitř se odehrávají vědomě i nevědomě představy toho, že padají a to je mnohdy důvod, proč se jim hlava motá

Když změníme to, co je uvnitř, naše strachy vymizí a my získáme opět osobní sílu k tomu, mít svůj život pod kontrolou.

Mnozí z lidí, kteří čtou mé články se již sami na vlastní kůži přesvědčili, jak velké zázraky umí metoda, kterou používám nejčastěji. Přesvědčili se o tom, že nejen že se změnil jejich vlastní život, ale že se pozitivně mění i život lidí kolem nich. 

 

V poslední době jsme všichni měli možnost zaregistrovat zprávy o slavných lidech, kteří nezvládli svůj vlastní život a již nejsou mezi námi. Mnozí z mých kolegů ve světě vědí, že kdyby tito lidé vyhledali pomoc, mohli být mezi námi a mohli být šťastní. Bohužel tomu tak však není. Přitom tito lidé obohatili mnohé životy nás ostatních…

Před tím, než přidám některé tipy k vašim znalostem a dovednostem, chtěl bych apelovat na každého z Vás. Na každého, kdo má ve svém okolí někoho, na kom mu záleží, aby neváhal. Řekl mu o tom, že existují možnosti, jak být v životě šťastný, nezávisle na okolnostech, které jeho život přináší. Není nic jednoduššího, než se podělit s někým v nouzi o odkaz na článek, který se vám líbí, nebo na video, které vám pomohlo. Je úplně jedno, zda-li vy osobně pomůžete někomu slavnému, či jen kamarádovi z hospody, kterého opustila žena. Každý se počítá… Navíc je úplně jedno, jestli dáte odkaz na stránky o metodě FasterEFT a nebo o nějaké jiné, kterou jste si mohli na vlastní kůži vyzkoušet a která konkrétně vám pomohla. Protože i pomáhat by mělo být součástí Spirituálního života.

Pokud je třeba, každý mi může poslat dotaz, jak řešit svůj problém a nebo jestli je pro něj vhodný např. seminář, či osobní konzultace a nebo nyní dokonce obojí!

Tipy, jak uspět co nejlépe s FasterEFT.

Pokud tu nejste poprvé, již víte, že existuje jakási metoda FasterEFT a že tím, co používáme nejčastěji, je právě tzv. ťukání (klepání). Možná také víte, že u mnohých tento jednoduchý proces poťukávání na pár bodů na těle má neuvěřitelně rychlý efekt. 

Pro některé však efekt není na první pohled tak patrný. Jsou lidé, kteří jsou trochu víc přemýšliví a potřebují mnohem více práce

Ať patříte do skupiny rychlíků, či těch druhých (mimochodem, já osobně také patřím spíš do té druhé), možná vám ulehčím mnoho práce s tím, jak si pomoci co nejrychleji.

  1. správné cílení: nezapomeňte si uvědomit, že abychom správně “odstranili” problém, je třeba nejdřív cílit přesně na něj. Je třeba si uvědomit, jakým způsobem si my tem problém vytváříme. Co děláme uvnitř nás. Přehráváme si myšlenky, vzpomínky, situace v hlavě? Máme v hlavě obrazy, fotografie, zvuky, hlasy, tóny, cítíme emoce a fyzické pocity v těle? Jak přesně víme, že je ta konkrétní věc pro nás problém. 
  2. neutíkejte od problému. Nesnažte se ho ťukáním zahnat. Ciťte ten problém opravdu naplno a naposledy, i kdybyste měli mít pocit, že to nezvládnete… zvládnete a bude to naposledy
  3. ťukejte dle přiloženého obrázku a nebo s mým starým videem a soustřeďte se na to, jak vaše prsty ťukají na vaše tělo!!!
  4. pokud je problém opravdu silný a nemůžete se z něj odpoutat, mrkejte. Klidně cíleně mrkejte, jak rychle to dokážete, abyste rozmělnili trans ve kterém se nacházíte
  5. dělejte to stále znovu a znovu (klidně až do omdlení), dokud problém nebude pryč
  6. pokuste se problém vrátit, pokud to dokážete, nemáte hotovo!
  7. změňte událost, vzpomínku, situaci na takovou, jakou byste si přáli. Udělejte z ní něco, co Vás naopak posílí. Využijte toho, že po odstranění problému vznikne prázdné místo, do kterého velmi dobře zapadnou jakékoli vaše přestavy.
  8. Pokud můžete, jděte do té situace, setkejte se s lidmi, se kterými jste se v minulosti necítili dobře, jděte se podívat z balkónu, pokud se vám předtím motala hlava a měli jste strach, …
  9. Nezapomeňte na ostatní

FasterEFT Proces