ÚvodNovinky a článkyKde jsou moje věci?

Kde jsou moje věci?

Poslední dobou jsem měl mnoho příležitostí k zamyšlení. Ne zase až tak mnoho, abych něco chytrého vymyslel, ale přesto…

Chtěl bych teď tak nějak trochu opustit sérii negativních článků o tom, jak si vytváříme problémy a zaměřit se trochu do pozitivna. Nebo ne…?

Bohatství

Chtěl bych se věnovat tomu, jak mít to, co v životě chceme, trochu se zamyslet nad naší vlastní hodnotou a “vybruslit” ze všeho nakonec nějakým pozitivně laděným závěrem, který pohladí a pomůže.

Doufám, že v tomto článku naleznete potřebnou inspiraci a bude to takové další světýlko na cestě, které vás povede dál.

Když už mluvím o světýlku na cestě, potažmo ve tmě…, někdy máme pocit, že lákavá světýlka “bludiček” by nás mohla z naší cesty svést a že to třeba nemusí být ta pravá cesta k našemu cíli. Mnohokrát v životě dojdeme na rozcestí, kde se musíme rozhodnout, kterou další cestou se vydat. Já říkám, že stejně tak jako k problémům vede mnoho cest, i cesty k cíli se klikatí, rozdvojují a zase spojují a také nemusí být pouze jedna.

Pokud stojíme na rozcestí a nevíme, kterou cestou se vydat, která cesta je ta správná, můžeme se spolehnout na jedno. Pokud zůstaneme stát a jediné naše rozhodnutí, které v tu chvíli uděláme je, že se nerozhodneme kam dál, náš cíl nebude blíž ani o píď.

Příležitosti, stejně tak jako pomyslné brány na našich cestách, nezůstávají vždycky stejné. Některé příležitosti odcházejí, a rodí se nové, některé brány se zavírají a jiné se otevírají. V momentě, kdy se konečně rozhodneme, kterou cestou se vydat, se může stát, že než se nakonec vypravíme, naše brány, potažmo příležitosti se uzavřou.

Mnoho lidí v současném životě čeká tak dlouho na místě (s prací, se vztahem, s penězmi), že se něco stane, že se zázračně něco změní…, že nám “kosmír” a nebo nějaká vyšší inteligence “nadělí” to chceme automaticky, že nám bude stačit pozitivně myslet a ono to půjde.

Každý den se setkávám s lidmi, kteří “pozitivně myslí”, říkají že věří, že se všechno změní, že všechno bude dobré a zatím “sedí doma na zadku”, až za ně někdo nebo něco jejich úkol vykoná.

Podívejme, i pokud je tam venku něco, co má moc, dát nám to, co chceme, někdy to něco potřebuje, abychom zvedli zadek ze židle a šli něco udělat, vydali se na cestu, vzali tu novou práci, sehli se na ulici pro tu špinavou bankovku, udělali něco, aby se věci mohly dát do pohybu, dřív než přijdou páni exekutoři a vezmou nám tu židli, na které sedíme.

Také jste se nechali “namlsat” vším tím Tajemstvím a dalšími pozitivními filmy? Také jste doufali, že všechno bude lepší a ono nic? Možná ano, možná ne. Já teď budu mluvit trochu z vlastní zkušenosti, protože mi trvalo opravdu dlouho, než jsem pochopil, kam všichni zakopávají ty psy.

Ono je to dobře patrné už z následujícího faktu. Většinou, když půjdete na seminář o penězích, mnohdy jediný, kdo na tom vydělá, je ten, kdo jej přednáší. Mnozí jsme pak zanecháni sice s pozitivními pocity, ale velká změna se nekoná. Proč? Proč musíte kurs, který je o penězích opakovat několikrát, nebo si pořizovat nějaké jiné? Proč se v minulosti objevovalo tolik on-line kursů a lidé skákali z jednoho do druhého a ve výsledku na tom jsou úplně stejně? I když jim zmiňované kursy slibovaly, že budou bohatí?

Vůbec si neopovažuji tvrdit, že všechny z těchto kursů byly špatné, naopak, je v nich obsaženo mnohdy spousta moudra a je tam spousta aplikovatelných věcí, tedy až na všechny ty “rádoby symboly hojnosti, které musí lidé používat”.

Hlavní důvod toho, proč lidé ani po kursech nejsou bohatí je, že si neuvědomují, že skutečná moudrost není znát, ale dělat to, co je třeba. Skutečná moudrost je: používat každou dobrou věc, která nám může pomoci. Používat věci, které jsme se naučili a nepřestat, dokud nedosáhneme požadovaného výsledku. Ve výsledku to znamená, změnit sami sebe, změnit to, co máme uvnitř, abychom mohli dostat něco jiného a lepšího.

A proto, kde jsou moje a nebo vaše věci? Ty věci, které si přejete mít a stále se vám nedostávají? Věřím, že v momentě, kdy se pro ně rozhodnete a opravdu je chcete získat, jsou pro vás připraveny. Věřím, že pokud chcete peníze a opravdu je chcete a uděláte cokoli pro to, abyste se vzdělali a potom se vydáte na cestu a nebudete ztrácet čas na rozcestích, ale půjdete za nimi, dojdete až na konec duhy, kde vás čeká blýskavá odměna. A pokud je opravdu chcete, nezastavíte se ani v okamžiku, kdy cesta bude klikatá a půjde hodně do kopce, protože žádný výtah a nebo eskalátor k úspěchu pro většinu z nás skutečně neexistuje.

Veškerou situaci ohledně toho, co lidé mají a nemají ilustrují slova Anthony Robbinse, když říká: "Chodí za mnou lidi a říkají, že nemají to, co chtějí a také říkají, že už vyzkoušeli všechno!" - Já jim říkám, že je to lež: "Protože, kdybyste vyzkoušeli opravdu všechhno, tak máte to, co chcete!"

Vím, že celý tento článek vypadá vcelku “materiálně”, ale je možné vše aplikovat i na věci týkající se trochu duchovnější sféry. Jsou lidé, kteří mají vše, po čem mnozí z nás sní a chybí jim třeba jen klid v duši, nebo je trápí bolesti těla. A já vždy říkám: "Dělejte to, co jste se naučili, koukejte se na videa, která jsou k dispozici, pracujte každý den a nebo požádejte někoho o pomoc, učte se a používejte to, co jste se naučili a výsledky se dostaví."

Chcete peníze? Milujte je, ale milujte je ne “chamtivě”, ciťte se s nimi dobře. Ciťte se dobře, když na ně myslíte, ciťte se dobře, když je držíte v rukou, když je přijímáte i když je vydáváte. Jakmile změníte svůj vztah k nim, můžete očekávat i to, že se změní jejich vztah k vám. Najděte si k nim cestu, zbavte se obav, pocitů nedostatku, pocitů malé sebe-hodnoty, protože lidé, a nejen lidé, vás budou odměňovat přesně tak, jak velká je vaše vnitřní hodnota.

Kam dál?

Jsou ve vašem životě věci, se kterými si nedokážete poradit? Potřebujete pomoc? Využijte možnosti s tím skoncovat jednou pro vždy, a nebo toužíte po tom, naučit se používat nástroje, které změní váš život tak, jako tisícům lidí po celém světě? Naučte se vše, co budete potřebovat na začátek vaší cesty...