ÚvodNovinky a článkyJsme lidé a nebo jen dojné krávy farmacie?

Jsme lidé a nebo jen dojné krávy farmacie?

Léky

Nedalo mi to, abych nyní po shlédnutí dalšího videa o praktikách farmaceutického průmyslu nepoukázal na tuto nesmyslnost našeho jednání v oblasti našeho vlastního zdraví.

Myslím si, že je to dost smutné, že je většina z nás odkázána na milost a nemilost byznysu se zdravím. Lidé, kteří to nemohli dále snášet a vystoupili z farmaceutického průmyslu tvrdí, jak zájmem farmaceutických firem není ani tak zdraví jako platící dojné krávy, které je budou dotovat celý život.

Je to jasné, pokud máte produkty, potřebujete, aby je lidé kupovali a pokud si koupíte jednu jedinou věc a ta Vás uzdraví, již jim další peníze nepřinesete. Z tohoto pohledu je to tedy logické, ale uvědomte si, prosím, následující fakta.

Zaměříme-li se například na antidepresiva. Musíme si uvědomit, že sami lidé, kteří je vyrábějí vědí, že jsou stejně možná i méně účinné než placebo.

Pokud rozumíte anglicky, bude Vás následující video asi hodně zajímat...

 

Co je to placebo?

Placebo je cukrová pilulka, která se nemocnému předkládá, jakoby to byl skutečný lék. Ne ve všech, ale v mnohých příkladech tato pilulka má pozitivnější přínos pro zdraví než dokonce lék samotný. Jak je možné, že to funguje?

Že by za to mohl cukr?

Ne, cukr za to skutečně nemůže. Jedná se o to, že pokud my něčemu doopravdy věříme a je-li nám to podáno s přesvědčením, že tato "úžasná" pilukla nám pomůže, naše tělo umí samo nastavit léčebné procesy a díky tomu dochází k uzdravení či zlepšení.

Na druhou stranu existuje také no-cebo.

Co je no-cebo?

No cebo je skutečný lék podávaný pacientovi s tím, že mu je sděleno, že se jedná o cukrovou pilulku. To znamená, že pacient, protože "ví", že se jedná o pouhý cukr a žádnou léčivou látku, posléze může účinnou látku a pozitivní vliv "bojkotovat".

Antidepresiva?

Dobře. Řekněme tedy, že účinek léků jakými jsou antidepresiva je srovnatelný s cukrovou pilulkou. Ovšem tyto léky mají tolik nepříznivých vedlejších účinků a vytvářejí dokonce i závislost a nezřídka kdy dochází k zhoršením symptomů a následným sebevraždám. A přesto 44 milionů lidí je v USA "dopováno" léky, které jim ve skutečnosti nedělají dobře a v mnohých případech tomu tak bude také celý život.

Současně je také prokázáno, že pouhé cvičení má dvakrát tak silný pozitivní efekt jako antidepresiva a to bez vedlejších účinků. Ovšem asi nikdo nevydělá nic na tom, že v reklamě bude říkat: "Neberte si tenhle náš super preparát a místo toho zvedněte zadek z gauče a vyplavte nějaké endorfiny, bude to zadarmo a bude Vám líp!"

Samozřejmě, že nejen cvičení pomáhá. Jsou tu další způsoby. Ani metoda FasterEFT neni jedinou alternativou. Alternativ je mnoho. Důležité je, zaměřit se také na své stravovací návyky, poučit se o svém zdraví a o možnostech uzdravení (ne léčby), protože léčba je to, co dostáváme kdykoli zajdeme-li si pro nějaký "zázračný" preparát do lékárny a léčit se můžeme celý život, uzdravit jen jednou.

Co se navíc týče psychických nemocí, nejsou žádné testy, které by prokázaly, že máte psychickou nemoc. Nikdo Vám nemůže vědecky prokázat, že máte to či ono. Můžete mít symptomy, ale to neznamená, že máte nemoc. A neznamená to, že potřebujete jíst antidepresiva a nebo, že svým hyperaktivním dětem (ADHD) musíte dávat léky na uklidnění.

Rakovina?

Další věc, kterou bych mohl zmínit je například rakovina. Vezměte si, léčba rakoviny se používá stejná po několik desetiletí a přitom víme, že chemoterapie nám dokáže ublížit ještě víc, než rakovina samotná. Přitom se všude dočítáme, že jsou přírodní léčiva, která dokážou rakovinu eliminovat a to bez vedlejších účinků. Ale asi by se těžko vydělávalo například na jedlé sodě, která odkyseluje organismus, když si tuto sodu koupíte kdekoli v potravinách…

Odkyselení organismu?

Proč mluvím o odkyselení organismu? Protože byla uveřejněna nejedna studie, která tvrdí, že aby se rakovina mohla rozvíjet a šířit potřebuje dva základní prvky:

  1. příliš kyselý organismus
  2. nedostatek kyslíku.

Izolujeme-li zdravé buňky a zavřeme-li je do prostředí s nedostatkem kyslíku (a to i u živočišných druhů u kterých nebyla nikdy prokázána přítomnost rakoviny) - tyto buňky mohou na základě deprivace z nedostatku kyslíku vytvářet zhoubné bujení.

Proto i jak již bylo zmíněno dříve. Pohyb, jakým je například nějaký druh aerobního cvičení (cvičení se vzduchem), nám sníží riziko výskytu rakoviny.

A proč i smích pomáhá?

Protože když se smějeme, nejen že uvolňujeme endorfiny, ale také do sebe dostáváme velké množství vzduchu a dochází k účinné výměně a zrychlení vylučování odpadních látek a naše orgány a všechno, co dělá to, že "tikáme" (myslím tím to, co dělá, že jsme naživu), dostává tolik potřebný kyslík.

Vždy jsou tu i jiné možnosti a Vy přemýšlejte, než sami sobě nebo svým blízkým zkazíte život na celý život… A také přemýšlejte o tom, zda-li pro ně budete jen dojnou krávou a nebo jednou pro vždy řeknete: "Dost, nechci se jen léčit, chci se uzdravit!"

Pozor!

Ještě bych rád zmínil jednu velmi důležitou věc: "Žádný alternativní terapeut nikomu nikdy nesmí říci, tyto léky nejezte a nebo nechoďte k lékaři!" - pokud toto váš terapeut (léčitel) tvrdí a nebo vás do toho nutí, vážně zvažte, že jej vyměníte...

My (terapeuti, léčitelé, apod.) nejsme (povětšinou) lékaři a nemůžeme si toto dovolit. Proto tento článek berte pouze jako informativní a edukativní. Pokud je opravdu zle, samozřejmě, že musíme k lékaři. Například i vysazení antidepresiv musí schválit lékař na základě stavu svého pacienta. My však můžeme pomoci s nepříjemným pocity při odvykání po vysazení, pokud je třeba.

Podíváme-li se na to ještě také z druhé strany:
Pokud jste například na medikaci, jakou jsou antidepresiva a i přes viditelné zlepšování vašeho stavu a úspěšné práci na sobě samotných vám lékař odmítá snižovat dávky a pomáhat s postupným vysazováním, není nic neobvyklého, vyměnit také svého lékaře.