ÚvodNovinky a článkyJednoduché jako swiššš

Jednoduché jako swiššš

Přemýšleli jste již někdy nad tím, co vlastně vytváří naše problémy? Pokud jste četli manuál zdarma a nebo se účastníte on-line semináře, zcela jistě víte, že za to může způsob, jakým přemýšlíme, vnímáme a také věci, kterými se v našich hlavách zaobíráme.

Pokud se vrátíme k našim reprezentačním systémům (primární jsou: kinestetický - pocity, auditorní - zvuky a vizuální - obrazy). Pokud změníme naše vnitřní reprezentace událostí, tím změníme i naše vnímání a v konečném důsledku i naše problémy.

Swish TV

Víte již jistě, že FasterEFT je poměrně komplexní systém na řešení všeho, co nás v životě potkává.

Nestává se to sice často, ale někdy se může stát, že ani s ťukáním se nám úplně nedaří a nebo alespoň ne tak rychle, jak bychom chtěli. Někdo z nás prostě u některých problémů funguje trochu jinak a já myslím, že toto by spoustu z Vás mohlo doopravdy zajímat. I Robert G. Smith se v případě nutnosti musel ťukání u klientů vzdát a pracovat jinými způsoby.

Dovolte mi Vám jeden takový jiný způsob tedy ukázat

Upozornění: tato technika není pro každého, je k ní potřeba alespoň částečná schopnost využít možnosti vizuálního reprezentačního systému. Dále je také důležité vědět, že tato technika obecně neslouží pro řešení velkých traumat, ale spíše pro jednoduchou změnu chování a obrazů v naší hlavě. 

 

Co s touto technikou?

Přemýšlel jsem také nad tím, v jakém směru bychom mohli tuto techniku na ukázku nyní využít a literatura, kterou jsem nedávno četl, mě k tomu skvěle navedla.

Použijeme tuto techniku na změnu obrazů, které máme spojeny s penězi

V nedávné době byly velmi populární kursy, které nás učily rozumět řeči peněz, milovat peníze a vytvářet si s nimi vztah. A to právě z jednoho prostého důvodu: Abyste je konečně měli. Bohužel, k většině těchto kursů se váže jedno důležité ponaučení. Ve většině případů totiž bohatne pouze ten, kdo kurs pořádá a ostatní zase tak moc ne...

Důležité je především, vědět že:

Bohatství, které chceme zhmotnit navenek musí být také přítomno uvnitř nás.

Jak chcete do života přitáhnout peníze, když uvnitř sami pro sebe o penězích mluvíte jako o nedostatkovém zboží, když se při pomyšlení na peníze někde něco ve vašem těle sevře, či píchne a když obrazy, které vytváříte uvnitř své hlavy o dostatku, nebo snad nadbytku vůbec nevypovídají. A stále si stýskáte a lamentujete nad tím, že nemáte…, nebo ještě nemáte...

Podívejme se tedy společně na to, jak to změnit. Na následujícím případě Vám tedy ukážu, jakým způsobem změnit obrazy v naší hlavě, aby naše bohatství mohlo přijít (zhmotnit se, manifestovat).

Postup

  1. Představte si nyní vaší peněženku, rozevřete jí a podívejte se dovnitř (Vůbec nechci, abyste tam nyní tlačili nějaké pozitivní obrazy). Chci, abyste viděli to, jak ve skutečnosti svou peněženku vidíte. Možná (stejně tak jako já, před časem) vidíte přihrádky zející prázdnotou. Podívejte se dobře na tento obraz.
  2. Nyní se rozhodněte, co chcete místo toho. Utvořte si představu vás samotných v okamžiku, kdy jsou již všechny vaše finanční záležitosti vyřešeny. Představte si sami sebe jako spokojeného člověka za nějaký čas, kdy již ve Vašem životě je všeho naprostý dostatek. Jak byste vypadali? Vytvořte si takový příjemný obraz sebe sama, viďte sami sebe, jakobyste se na sebe dívali z pozice třetí osoby (Vy vidíte sami sebe).
  3. Nechte tento obraz zešednout a zmenšit se do velmi malého obrázku. Představte si nyní před sebou televizní obrazovku a do ní umístěte obraz Vaší peněženky, který chcete změnit (a to v plné velikosti) a do jednoho ze spodních rohů (nerozhoduje zda-li vlevo, či v pravo) umístěte zešedlý pozitivní obrázek.
  4. Koukejte se na obrazovku a nyní dovolte velmi rychle, aby se Váš pozitivní obrázek změnil, dovolte mu velmi rychle vyrůst, aby zaplnil celý obraz Vaší obrazovky a také na něm přidejte barvy, tak aby byl co nejživější. Je velmi důležité, aby se toto dělo velmi rychle, o trochu rychleji, než dokáže Vaše vědomá mysl zpracovat. Přidejte do změny ještě nějaký zvuk, například jako když něco velmi rychle letí a mihne se to kolem Vás. Takové to swiššš.
  5. Vyčistěte scénu, porozhlédněte se po místnosti, podívejte se na pár různých předmětů kolem Vás.
  6. Znovu se vraťte ke své obrazovce, obraz Vaší peněženky je nyní opět velký a malý pozitivní obrázek je zešedlý v některém z rohů. Opakujte kroky 3 až 5 a to min. 12x co nejrychleji můžete.
  7. Již v průběhu tohoto cvičení jste možná začali pociťovat jisté potíže s pozorováním negativního obrazu. Nyní to však zkuste znovu, představte si před sebou Váš negativní obraz a pokuste se jej udržet na místě. Pokud jste vše dělali zprávně, bude to velmi velmi těžké a automaticky se do něj začne míchat a převažovat ho pozitivní obraz. Všimněte si, jak se nyní změní také Vaše pocity, když pomyslíte na svou peněženku.

Na co je možné tuto techniku dále použít?

Toto stejné můžete udělat například i se svým bankovním kontem. Vždy, když si představíte, že nahlížíte do internetového bankovnictví, možná z toho nejste nadšeni. Místo toho si vytvořte obraz bohatství. Viďte sami sebe jako osobu, která má všechny finanční záležitosti velmi dobře pořešené.

Co ještě pro Vás obrazově reprezentuje finanční nedostatek? Změňte to!

Těmto výměnám obrazů se v NLP (Neuro- Lingvistickém Programování) říka Swish (Swiš) a jedním z jejich účelů je například i změna chování v některých situacích.

Pokud si například často a rádi koušete nehty, vytvořte si nějaký obraz, který reprezentuje tuto činnost. Je důležité toto vidět z pozice první osoby, tzn. například všimněte si, jak zvednutý prst míří do Vašich úst.

Jako protipól a nový obraz si potom vytvořte například obraz, kdy vidíte sami sebe (z pozice třetí osoby), jak si rukou projedete a pohladíte vlasy a nebo cokoli jiného, co Vás napadne.

Stejným způsobem to může v některých případech fungovat i u kouření.

Nezapomeňte tedy nato, být plnně asociovaní při obraze, který chcete změnit a disasociovaní (koukat se sami na sebe) v pozitivním obraze. Toto vytváří jakýsi tah (hybnou sílu), pomocí kterého je i fyzická změna možná. A mějte na paměti, že celá výměna obrázku se musí udít o trochu rychleji, než dokáže Vaše vědomá mysl pobrat.

Swishů je několik druhů, jakmile pochopíte jejich princip, možná si vyzkoušíte i nějaký jiný, jako například swish pomocí praku.

Jak se tento swish s prakem dělá?

Jednoduše.

Před sebou si představte negativní obraz. Ten, jakoby nějaká ruka vzala, zmačká ho do kuličky a směrem od Vás jej natáhne do dáli, jakoby to byl prak. Jakmile tato ruka uvolní obraz, plácne vám před obličej obraz znovu, tentokrát je to však obraz pozitivní.

V semináři máte možnost, se naučit ještě jiný druh výměny obrázků s lehkým pocitovým zakončením, abychom tomu ještě dodali větší sílu, udělali FLIP (přetočení) a pomocí takovéto výměny můžeme snadno změnit problém.