ÚvodNovinky a článkyJak to všechno funguje - část 2.

Jak to všechno funguje - část 2.

Druhé pokračování minikursu FasterEFT. V tomto článku se dozvíte, proč můžete mít pocit, že jste životně vyřízení a rozbití. Dozvíte se, v co lidé věří a jaké jsou důvody, proč jsme, takoví jací jsme

Proč máme problémy

Pokud jste nečetli první část tohoto článku, doporučuji se k němu vrátit, aby vám nic neuniklo. Návrat do: předchozího článku

Vy sami úspěšně vytváříte to, co vytváříte právě na základě toho, co máte uvnitř. Každý fungujeme na základě našeho modelu světa, ve kterém se nacházíme a to jak každý z nás věci vidí a vnímá, takové pro nás opravdu jsou.

Toto znamená, že většinou věci vidíme vždy tím v základu stejným způsobem.

Všimli jste si někdy, že si na randění, či manželství vybíráte většinou podobný typ lidí? V práci se objevují stále stejní šéfové a ať děláte, co děláte, to co nejvíc nechcete, přetrvává a všechny vaše problémy mají jednoho společného jmenovatele a tím jste Vy.

Protože uvnitř vás máte jistý způsob, jakým věci vidíte.

Máte vzpomínky, které toto všechno podporují.

Krom vzpomínek máte samozřejmě také emoce a pocity a vytvoříte si také systém přesvědčení a toto všechno je závislé na tom, co jste v životě prožili.

V jistý moment Vašeho života se zastavíte a řeknete si: "Sakra, proč jsem tak vyřízený?!" "Co to se mnou je?" "Proč jsem tak rozbitý?"

Potom například v závislosti na tom, s kým se stýkáte, možná narazíte na nějakou knihu, která vám říká: "Důvod, proč jste tak vyřízený je, že uvnitř vás sídlí EGO!"

A tohle EGO vám způsobuje všechny vaše problémy.

Otázka nyní zní: "Je tam někde uvnitř opravdu nějaké takové to malé / velké EGO?"

Nevěřím ani tomu, že je uvnitř nás EGO a ani nevěřím tomu, že uvnitř nás máme nějakého toho sabotéra, či záškodníka, který způsobuje naše problémy a trápení.

Ale co to tedy je?

Možná půjdete za někým jiným, nebo přečtete jinou knihu a dozvíte se, že je to kvůli vaší minulosti. Je to proto, co se stalo vám, když jste byli děti. Je to proto, co se stalo vašim rodičům. To je to, proč jste tak vyřízení.

Tak teď tedy můžeme za naše současné problémy vinit naši minulost.

Jen tak mimochodem.

Není to vaše minulost, ovšem to, jak vnitřně zpracováváte a reprezentujete svou minulost právě teď.

A nebo dalším důvodem může být to, že před tím, než jste se vydali na tento svět, vybrali jste si jaké to bude. Vybrali jste si svoje životní zážitky,  utrpení a události. Vybrali jste si matku, otce, strýce a všechno, co vám udělali.

Nebo jste si vybrali svoje fyzické a zdravotní problémy.
Každé z těchto přesvědčení, o kterých jsem nyní mluvil vám jen říká: "Už je příliš pozdě, tak to je a nemůžeš s tím vůbec nic udělat!"

A co třeba minulé životy? Určitě je to nějaký karmický dluh. V některém minulém životě jste určitě udělali něco velmi špatného. Takže teď si to odskáčete.

Někdo dokonce říká, že toto jsou jeho životní lekce. Že si jimi musí projít, aby něco pochopil, aby se něco naučil.

Pak se ale takového člověka zeptáte: "A kolikrát jste tímto již prošel, po kolikáté to již zažíváte?" Opověď zní: "17krát…" V takovou chvíli asi jiného člověka nenapadne nic jiného, než se podivit a říci si, že tento člověk se asi své životní lekce neučí velmi rychle, že?

Skutečnost je spíš taková, že takový člověk něco takového zažil a nějakým způsobem k tomu přilnul. Možná jej to ochraňuje, možná jej to vede, ...

Samozřejmě ale pravdou je zejména to, že to co máme uvnitř, to přitahujeme.

Další člověk také věří tomu, že se jedná o genetickou záležitost nebo nějakou energetickou vazbu předávánou z generace na generaci.

Mohli bychom najít spoustu a spoustu důvodů a prognóz toho, proč jsme takoví jací jsme. Je úplně jedno, čemu teď věříte, zda-li spadáte do nějaké z těchto kategorií.

Opravdu pravdivé a ověřitelné je zejména to, že jste byli nejrychlejší spermií, která se dostala k vajíčku a za většinou 9 měsíců po tom jste se narodili.

Tak snadné…

Jakmile jste se narodili, automaticky přecházíte zpět na začátek prvního článku této série (seznam základních přesvědčení). Objevili jste se v určitém prostředí, ve kterém jste se museli naučit přežít, získat dovednosti, apod.

A výsledek je to, co právě teď zažíváte. A je to, protože jste skvělí a úžasní, protože jste se úspěšně naučili to, co nyní vytváříte.