ÚvodNovinky a článkyJak to všechno funguje - část 1.

Jak to všechno funguje - část 1.

Jak to všechno funguje 1. část

Jste tu poprvé a je pro Vás metoda FasterEFT nová? Toužíte po tom, vědět, co na tom vlastně je? Jestli to doopravdy funguje? Funguje a funguje to skvěle. Možná vás však zajímá, co je za tím a jak to, že to funguje a všechno dává smysl. Jak je možné, že máme problémy a že se vám celý život nedaří je změnit (a to máte vyzkoušeno ledacos). Možná by Vám nyní mohl pomoci tento krátký článkový mini seriál, kde se pokusím rychle popovídat o FasterEFT a tomu, co se za ním doopravdy skrývá a na čem to všechno vlastně funguje.

V tomto článku se podíváme na:

 • Základní systém přesvědčení FasterEFT
 • 2 modely světa (vyšší a nižší)
 • Co jsou to přesvědčení a co je to, čemu a proč věříme
 • Kdo komu dělá všechny ty špatné věci z naší minulosti
 • Co je tím zlatým klíčem k tomu, abychom se osvobodili od minulosti
 

Základní systém přesvědčení FasterEFT

Podívejme se nyní na to, co je pravda:

 1. Narodili jste se - přišli jste na tento svět a 
 2. Objevili jste se v určitém prostředí - to znamená, že vaše matka měla již své vlastní dovednosti pro přežití v tomto světě. Znala smutek, lásku, vztek, nenávist, zármutek a spoustu jiných emocí 
 3. Ti kdo vás vychovávali měli již své problémy a dovednosti 
 4. Zažíváte zážitky a získáváte zkušenosti v tomto světě 
 5. Na základě vašich vlastní zážitků si posléze vy začínáte vytvářet vlastní dovednosti pro přežití v tomto světě. 
 6. Na základě vašich dovedností začínáte úspěšně vytvářet vaše vlastní problémy v závislosti na tom, jak události vnímáte, vidíte a vnitřně zpracováváte

My lidé posléze začínáme fungovat podle jednoho ze dvou modelů světa:

2 modely světa

První (nižší) model světa

Namísto, abychom si uvědomili, že to, co jsme dosud zažili a zažíváme, jsou naše vlastní zážitky a zkušenosti, jednáme stylem, že ONI to dělají MNĚ (moje matka, otec, sourozenci, učitelé ve škole, známí, exmanželky, exmanželé, náš prezident, politici…).

Není nic, co bych s tím mohl udělat.

Jen to budu muset protrpět.

Toto je první pohled na svět, který každý den zažívá většina z nás.

Ovšem, je tu ještě druhý možný pohled a ten je pro nás poněkud přínosnější.

Druhý (vyšší) model světa

Druhý model světaAno, zažíváme problémy a zážitky s lidmi kolem nás. Ovšem uvnitř nás vnitřně zpracováváme naše zážitky. Uvnitř nás máme, obrazy, zvuky, pocity a naše programy.

To jsou schopnosti, které nám umožňují vytvářet cokoli, co umíme vytvářet.

Proč to vlastně umíme vytvářet?

Protože jsme se narodili do prostředí, které nebylo perfektní - naši rodiče měli přece své problémy. Měli již své dovednosti. Někteří byli na tom s penězi dobře a někteří na tom byli zoufale jako možná právě vy. Někteří rodiče byli emocionálně inteligentní a někteří ne tak docela. Někteří zažívali odmítnutí a emoční problémy a někteří ne.

A to, co jste zažívali, s tím jste se museli nějak poprat. Možná jste měli bratra, který k vám nebyl zrovna milý, třeba protože jste se narodili vy a zaujmuli jeho výsostné postavení na žebříčku hodnot vašich rodíčů.

Pokud právě nyní nežijete ve druhém modelu světa a neuvědomujete si, že všechny tyto věci přebíráte dovnitř sebe a předpokládáte, že vám to dělá tento svět.

Přesvědčení

PřesvědčeníPřesvědčení je něco, co silně cítíte. Kde se nacházejí nějaké silné emoce a máte také vnitřní důkaz. To znamená, že uvnitř vás máte zážitky, obrazy, fotografie, filmy, zvuky a na základě tohoto vytváříte myšlenky a přesvědčení o světě, prostředí i vás samotných.

Naše zážitky jsou vlastně vzpomínky. Uvniř vás máte vzpomínky na matku, otce, sourozence a nebo kohokoli a uchováváte tuto vzpomínku jako informaci.

Zajímavé na tom je, že když se jakoby vrátíte do doby, kdy vám bylo pět let a vzpomenete si na to, co vám například váš otec udělal, dokážete takovou vzpomínku cítit fyzicky a dokážete ho obviňovat z toho, co se stalo, i když už třeba x let není mezi živými.

Jakmile držíte tuto vzpomínku uvnitř sebe a ať se stalo cokoli, musíte si uvědomit, že už to není on ani oni, kdo vám to provádí. Jste to nyní vy, kdo to dělá sám sobě.

Děláme si to sami sobě

VzpomínkaMusíte si nyní uvědomit vy jste režisér filmů vzpomínek uvniř vás. A nejen, že jste režisér, ale jste také všichni herci. Jste oběť, ale jste také ten, kdo vám ubližuje. A jakmile dáte moc takovéto vzpomínce, stáváte se otrokem toho, co je uvnitř vás. A jakmile jste otrokem, nemůžete s tím nic udělat, protože prostě ještě nevíte jak.

Nevíte totiž, že to, co musíte udělat je, změnit vzpomínky.

Změna vzpomínek je zlatý klíč.

Protože uvnitř vašich vzpomínek je to, jak vaše mysl vytváří to, co vytváří.

Pokračování tohoto článku naleznete zde: Jak to všechno funguje - část 2.