ÚvodNovinky a článkyJak na dlouhodobé problémy?

Jak na dlouhodobé problémy?

Dlouhodobé problémy

V první řadě si musíme uvědomit základní důležitý fakt: Co se týče nás, myslím tím našeho zdravotního, či duševního stavu, věci se nedějí jen tak.
Nestane se, že byste se jednou ráno probudili a měli bolavá záda, která vydrží roky. Tedy stane se to, ovšem ne bez příčiny.

Abychom získali něco, jako jsou chronická a nevyléčitelná onemocnění, v mnohých případech to zabere roky a roky poctivé práce.

Poctivá práce pro nemoc?

Jistě. Cokoli, takového, co se ve vašem životě děje, je úspěch. Nikdo z nás není primárně nijak rozbitý, či něco takového. Pouze děláme věci, které mají nějaký důsledek. Pokud děláme dobré věci, a cítíme se při nich dobře, bude to mít pozitivní výsledek. Pokud však děláme věci, u kterých se tak dobře necítíme a děláme je stále měsíce a roky a nepřestaneme s tím, pak se dostaví výsledek, který asi tak úplně neoceníme.

 

Pokud se budeme bavit o psychických věcech, skvělým tématem pro ilustraci je například panická ataka. Toto zmiňuji záměrně, protože v poslední době se jedná o největší procento návštěv a dotazů, na mých stránkách.

Lidé mají pocit, že je postihlo něco tak strašného a něco o co se vůbec nezasloužili. Ve skutečnosti to není ani strašné a ve skutečnosti na tom také nevědomě pracovali po nějakou solidně dlouhou dobu.

Možná znáte ty pocity, kdy se vám z ničeho nic v těle něco sevře (většinou například v oblasti srdce) a přitom stačilo pouze potkat nějakou starou známou osobu, se kterou máme něco nevyřešeného. Toto se také může stát, vzpomínáme-li na nepříjemné vzpomínky a nebo ještě častěji, myslíme-li na nějakou budoucí událost, která nám není příjemná.

V takovém případě se jednoho dne opravdu může stát, že si myslíme na své věci a najednou bum. Tento pocit se objeví z ničeho nic a jelikož neměl nějakou zjevnou příčinu, po chvilce prostě nezmizí a my se najednou potácíme v úzkosti minuty, někdy dokonce hodiny.

Tím nejúčinnějším řešením toho, abychom se mohli zbavit problémů, jako panická ataka, musíme měnit každý jednotlivý zážitek záchvatu tak, abychom ztratili svou schopnost tyto stavy vytvářet. To znamená, vracet se do každé události, kdy jsme zažili panický záchvat a odstranit z ní všechny emoce a pocity. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dobu, která jí předcházela, protože tam nalezneme možná nejeden spouštěč.

Dalším případem jsou také samozřejmě fyzické problémy a nemoci. Možná vzpomínáte na úplně nejúspěšnější z mých článků: Naše tělo o nás řekne vše. V tomto článku jsou zmiňovány určité oblasti na těle a pravděpodobné emoce, které v nich cítíme a také ty, které tam mohou po sobě zanechat spoušť. Jednoho dne se tedy ne náhodou stane, že opravdu máme nějaký fyzický problém, který se z předchozího nevhodného způsobu smýšlení manifestoval do něčeho fyzického.

Pak nalezneme něco tak úžasného, jako je například FasterEFT a nebo i jiné techniky, které jste měli možnost potkat a snažíme se vyřešit tuto věc stejným způsobem, jako ty stavy a emoce, které přicházejí denně z běžných starostí. Ovšem někdy se opravdu stane, že zůstaneme bezradní a nevíme, jak dál, protože to nejde tak, jak bychom čekali.

Co dělat, když se nám výsledky nedostavují?

V první řadě doporučuji, trochu zapřemýšlet. Přemýšlejte o svých bolestech a nebo problémech. Kdy se vám to, či ono stalo poprvé? Kdy to začalo a co se dělo předtím. Objevují se vaše problémy a zase mizejí a nebo jsou tam stále? Znáte někoho, kdo měl podobné problémy (nesprávně pochopená genetika a dědičnost - mylné informace, které  v nás zanechaly poznatky v tomto oboru - i o zemi jsme si kdysi mysleli, že je placatá a středem vesmíru).

Také zvažte sekundární výhody daného problému. Každý problém, každá bolest za sebo může mít schovaný nějaký pozitivní záměr. Například něco nemusíte dělat, co jste dřív museli (možná již jako děti). Uvědomte si také to, co vám na daném problému (nemoci, bolesti) vadí. I emoce a pocity s tím svázané jsou to, co může mít za následek, že se nás to nechce pustit.

Nemusíte být odborníky na lidskou psychiku, abyste dokázali rozklíčovat takové věci. Chce to pouze dávat sám sobě ty správné otázky a čekat na odpovědi. Ovšem, jak jsem již mnohokrát podotýkal, neptáme se nikdy proč.

Současná psychologie možná od nás vyžaduje porozumění a pochopení problému a zjištění toho, proč se nám to stalo. Ve skutečnosti to ovšem může problém více prohlubovat a také se tak většinou děje. Ano porozumění a pochopení je dobrá věc, ale při práci s FasterEFT k němu nemusí docházet vždy vědomě. Někdy právě toto pochopení přichází na podvědomé úrovni a my jej vědomě ani nemusíme zaznamenat. Prostě je najedou tam.

V případě, že nalezneme vzpomínky, pracujeme s nimi, odťukáme všechny emoce a pocity, změníme obrazy, zvuky a celé vzpomínky, odstraníme z nich vše špatné a dáme do nich něco dobrého.

Možná si všimnete, že když pracujete s minulými bolestmi, vaše současná bolest se začne sama od sebe snižovat a posléze bude již možná velmi snadné ji úplně odstranit.

Já ale nevím, jaké zážitky to způsobily. Nemám vzpomínky.

V takovém případě musíme pátrat trochu víc. Nejlepším řešením je, sáhnout po nějaké chytré knize. Já při své praxi používám knihu od Louise L. Hay Uzdravte své tělo, ve které jsou popsány jednotlivé mentální návyky a vzorce, které způsobují dané problémy. Potom není nic jednoduššího, než hledat takové vzpomínky a pracovat s nimi.

Poúrazové trauma

Pokud jsme zažili nějakou nepříjemnou událost (například autohavárii) a ani po letech se naše bolesti nezmenšily a nebo neztratily, je třeba se zaměřit na trauma samotné. Je třeba se věnovat celé události a vyčistit všechny pocity a emoce a nepříjemné zážitky. Nezřídka se pak stává, že tělo se konečně začne uzdravovat.

Lékařsky prokázané poškození

Mnozí z vás mají za sebou nejedno vyšetření, které potvrdilo přítomnost nějakého nevratného poškození a museli jste se smířit s tím, že nějaké bolesti budete zažívat celý život. Patří to k vaší diagnóze a nedá se s tím nic dělat.?

V tomto případě je to velmi zvláštní, ale pravda je, že i takto lékařsky potvrzené případy byly pomocí metody jako je FasterEFT vyřešeny. Lidé s opravdovým poškozením kostí, kloubů, páteře stejně mohou zažívat život bez bolesti a to úplně.

Co vy na to? Máte také takové problémy, které vás trápí a nevěděli jste si s nimi rady? Doufám, že nyní již víte, jak na to.

Pozor: Poslední a nejdůležitější věc je a vždy bude váš mírový seznam. Seznam všeho špatného, všech negativních zážitků, které jste měli tu čest ve svém životě prožít. Už jen prací na tomto seznamu odstraníte spoustu toho, co vás trápí a nebo by vás mohlo trápit v budoucnu.

Výsledkem poctivé práce na tomto seznamu je, že se budete cítit skvěle, budete vypadat mladší, bude mnohem těžší, cítit se mizerně a začnete ztrácet mnohé z vašich problémů.

Nezapomeňte

Nezapomeňte, že i ťukání je dovednost. Někdy se věci daří rychle, někdy to chce víc práce. Důležité však je, uvědomit si, že pouze znalost nestačí. Pokud znáte zubní kartáček, ale nepoužíváte ho, neznamená to, že máte čisté zuby... Stejně tak bude ťukání a FasterEFT fungovat pouze, pokud jej používáte...

FasterEFT Proces