ÚvodNovinky a článkyDrahé luxusní brýle

Drahé luxusní brýle

Brýle

Aneb, jak se zbavit problémů se zrakem

Tento článek je reakcí na dotaz, který mi přišel před dvěma dny. Otázka zní, jak na problémy se zrakem, očima a zhoršování zdraku.

Ačkoli nejsem expert v tomto oboru a přiznám se, že přímo s tímto konkrétním problémem nemám zkušenosti (jako asi s milionem dalších nemocí), možná by pro vás přece jen tento článek mohl být nějak inspirující.

Proč jsem tento článek pojmenoval právě Drahé luxusní brýle?

Vzpomněl jsem si na výpověď jedné paní, která se zúčastnila víkendového FasterEFT semináře v Americe. Náhodou jí na seminář přivedla její kamarádka. Na těchto víkendových seminářích probíhá několik demonstrací, kdy Robert Smith (Autor FasterEFT) pracuje s lidmi na podiu a řeší spolu nějaké vážné i nevážné problémy. Ostatním účastníkům semináře říká, aby dělali přesně to, co on a použili k tomu svoje vlastní problémy.

Účastnice semináře, o které mluvím byla se seminářem spokojená, ale pondělní návštěva oční optiky, kde si měla vyzvednout drahé luxusní brýle, již proní tolik uspokojivou nebyla. Ne proto, že by brýle byly špatné, ale byly jí k ničemu, protože si po jejich nasazení si uvědomila rozdíl, který se za poslední dva dny stal s jejím zrakem. Ve skutečnosti totiž s brýlemi viděla mnohem hůře, než bez nich a pochopila, že její zrak je natolik dobrý, že žádné brýle vlastně nepotřebuje.

Jak je to možné? Že by se někomu mohl po víkendovém semináři zlepšit zrak? Kdo ví?

Mnohé alternativní metody nepohlížejí na naše tělo a mysl odděleně. Ve skutečnosti je bereme jako jedno a právě to umožňuje nepatrné i obrovské zázraky, které se mohou dít, "pohrajeme-li" si trochu s naší myslí.

Věřím, že FasterEFT nemusí být jedna jediná cesta ke zlepšení zraku. Vím, že existují kursy, knihy a cvičení, které by měly mít za následek zlepšení našeho zraku.

Proč se však tak děje? Proč nám naše oči postupně přestávají sloužit?

Kdysi dávno jsem slyšel, že lidé po čtyřicítce by měli začít nosit brýle, i když nemají problémy. Respektive tak, aby jim předešli. Toto se ovšem vůbec neslučuje s tím, že oko, které je schováno za brýlemi, se drží jakési berličky a nemá tendenci se zlepšovat a spíše leniví.

Nejsem opravdu odborník na to, abych soudil, ale přijde mi, že to, co není rozbité, bychom asi spravovat neměli, jen proto, abychom uživili nějaké optiky, co myslíte?

Podívejme se na to z jiného úhlu:
Vzpomínáte si na můj (zde si trochu zalichotím) veleúspěšný článek o tom, jak naše emoce mají vliv na naše tělo? Pokud ne, můžete si jej přečíst zde: Naše tělo o nás řekne vše!

S očima jsme na tom podobně. Ne nadarmo se říká, že oči jsou okna do duše...

Ve FasterEFT používáme zajímavou knihu (Uzdrav své tělo) od Louise L. Hay, která po dlouhá léta pracovala s lidmi, trpějícími nejrůznějšími obtížemi. Hledala příčiny jejich onemocnění, poslouchala jejich životy a všechno poskládala v jedno velké puzzle bez chybějících dílků.

Téměř všichni lidé, kteří mají nějaké problémy, přemýšlí určitým způsobem, v jejich myslích se honí jisté věci a zažívají pravidelně nějaké pocity a emoce. 

Podíváme-li se tedy na oči, mnohým z těch, které tato tematika zajímá, mohou být nějaké z níže uvedených věcí velmi blízké:

  • Oči -Představují schopnost zřetelně vidět minulost, přítomnost i budoucnost.
  • Oční potíže - Nechuť k tomu, co vidím ve svém vlastním životě.
  • Astigmatismus - Strach doopravdy vidět sebe sama.
  • Dalekozrakost - Strach z přítomnosti.
  • Dětské potíže - Odmítání vidět, co se děje v rodině.
  • Divergentní šilhavost - Strach dívat se na přítomnost.
  • Glaukom - Naprostá neochota odpouštět. Tlak dlouhotrvajících bolestí a křivd. Únava.
  • Konvergentní šilhavost - Odmítání vidět svoje okolí.
  • Krátkozrakost - Strach z budoucnosti.
  • Šedý zákal - Neschopnost dívat se kupředu s radostí. Temná budoucnost.

Dokážete se v některých z výše uvedených najít? Možná je na čase, něco s tím udělat a nečekat na to, než se bude všechno horšit.

Pokud jsem vás nyní rozčílil a nechápete, jak je možné, že by se nějaké emoce mohly podepsat na našem zdraví, konkrétně tedy na očích. Zopakuji to ještě jednou

 Tělo a mysl jsou jedno. Nedělitelné součásti jednoho celku. Problém v jedné sféře se zákonitě projeví i v té druhé. 

 Co tedy s tím? Jakým způsobem se můžeme uzdravit?

Najděte vzpomínky, události, to jak víte, že se vás některé z těchto emocí a způsobů myšlení týkají a změňte je. Můžete je odťukat, nahradit pozitivními afirmacemi a nebo použít proces, kterému říkáme A.R.T. Of Change (Umění změny), který jsem dosud asi nejlépe popsal ve své druhé eKnížce.

Traumata a věci, které byste byli raději neviděli, mohou mít za následek podobné věci.

Vzpomínám si na knihu Brandon Bays - Cesta. Když se autorka pokoušela pomocí svých technik odstranit své problémy s očima, narazila na zajímavou vzpomínku ze svého mládí, která pro ni vůbec nebyla příjemná a kterou se snažila vždy přehlížet. Po vyřešení této vzpomínky za několik dní zjistila, že se její zrak natolik zlepšil, že byla schopna vidět malé detaily i za velmi špatných světelných podmínek.

Věřím tomu, že je toho mnoho, co můžeme udělat. Pokud vám je blízká metoda FasterEFT a nebo pokud vás alespoň zajímá, co by pro vás mohla udělat. Tak jí prostě zkuste!

Chcete se naučit řešit vaše zdravotní problémy a bolesti pomocí FasterEFT? Pořiďte si novou eKnihu: Uzdravte svou mysl, uzdravíte svoje tělo.