ÚvodNovinky a článkyCo krade váš život? Změňte to teď hned!

Co krade váš život? Změňte to teď hned!

Někteří řikají, že jejich život je skvělý a jiní naopak bědují nad tím, jaké věci v jejich životě jsou. Někteří z nás myslí na úžasné věci, dělají úžasné věci a jiné honí jejich vlastní démoni minulosti. Jak můžete vyskočit z momentální depky a přestat se trápit něčím špatným, co se vám stalo?

Negativní vzpomínka

Nejsou všechny věci na světě, které jsou jednoduché a zároveň účinné. Neexistují žádné zázračné pilulky na to, abychom si je mohli vzít a přes noc se náš život změnil. Dobré je, že ani současná farmacie se nám takové nesnaží prodat, protože by se asi brzy prokouklo, že to tak není.

Existuje však pár věcí, které náš život mohou změnit během pár minut. Je jedno, jak zázračné a neuvěřitelné se to zdá, prostě je to tak. Problém ovšem nastane, když je někdo z nás postaven před hotovou věc: "Jdi a udělej toto a bude ti mnohem líp!"

V takovém okamžiku člověk někdy začne pochybovat. Co to je, co se mi to snaží prodat, vnutit a nebo do jaké sekty se mě to snaží uvrtat?

Jsou to běžné otázky, které napadnou mnoho z nás. Ani já, když jsem poprvé četl o něčem takovém, jako bylo EFT (myslím tím klasické), jsem nevěřil, že něco jako ťukání na čelo může mít nějaký pozitivní vliv na naše problémy. Nebylo to ani hned, když jsem se nechal ukecat, abych vyzkoušel, jak to vlastně funguje. Vlastní zkušenost však člověka donutí k tomu, zapřemýšlet a mě donutila k tomu, chtít vědět víc.

Někdy se sice neubráním pochybám o mentální způsobilosti člověka, když mám příležitost, ukázat jak to celé funguje a nějaký problém prostě zmizí, ale jsme prostě již takoví. Když je něco příliš drahé a mohlo by to fungovat, jsme smutní a nemáme na to peníze a když je to naopak příliš levné, tak je to příliš levné na to, aby to fungovalo.

Mnozí z nás si však kolem svých problémů tvoří svůj život. Vytvoří si identitu s nálepkou na čele - dělají to téměř všichni, kterým něco je ať již mentálně a nebo fyzicky. Nedokazuji odhadnout kolik procent, ale dokážu věřit, že mnoho přes polovinu populace na celé zemi, i kdyby vědělo, že jim něco může rychle pomoci, nikdy by po pomoci nesáhli.

Tento článeček však je zejména pro ty, kteří takoví nejsou. Kteří jsou, stejně jako já, dychtiví po tom, udělat ve svém životě změny a udělat je velmi rychle. Nyní je to konrétně pro ty, kterým něco užírá život…. Jejich minulost!

Mnozí z vás četli například knihy Eckharta Tolleho o žití v přítomnosti, ale jen málu z nás se to ve skutečnosti povede. Chce to mnohem více úsilí, než se na první pohled zdá. Proč? Protože jsme se to všechno naučili. Pilovali jsme své dovednosti (cítit se mizerně) stejně tak jako řízení auta a jsme stále lepší a lepší v tom, vytvářet problémy i tam, kde už nejsou. A i kdybychom mohli rychle náš život změnit, ztratili bychom najedou svou identitu.

Být někým jiným, je totiž nejen krok z naší komfortní zóny, je to přímo skok z letadla, kterým svou komfortní zónu minete o desítky kilometrů. Naše vlastní podvědomá mysl udělá všechno pro to, aby nás udržela tam, kde jsme, protože tam to známe a i když to není dobré, alespoň jsme to stále my.

Není to však špatná věc. Vyskočit a nevědět kam dopadneme nám totiž může otevřít neomezené možnosti.

Já nepotřebuji vědět, jaká je moje budoucnost. Kašlu na to. Vím, že budoucnost si vytvářím každý den tím, jaký jsem a vím, že když si budu problémy ve svém životě měnit hezky pomalu, že je možné, že se do cíle nikdy nedostanu. Na to je náš život na této zemi velmi velmi krátký a rozhodně není pro to, abychom se jakkoli trápili a ještě k tomu naší vlastní minulostí.

Navíc také vím, že pomalá změna je k ničemu. I když jsme už “za tím”, máme tendenci, vracet se k našim problémům stále dokola i když nechceme.

Pokud budete pomalu ohýbat kus plechu a posléze jej pustíte, plech se vrátí do stejné polohy, jako byl dříve. Pokud však použijete větší razanci a plech ohnete velmi rychle, materiál povolí a plech se do stejné polohy už nenavrátí - vlastně budete mít co dělat, abyste jej znovu narovnali.

O tom jsou věci, o kterých ve svých článcích vždy píšu. Je to o tom, jít dovnitř naší vlastní mysli a změnit ty věci, které nás drží v minulosti, které nám ukazují na naši nevyřešenou minulost a ty věci, které můžeme roky probírat u psychologů a přicházet na to, proč to tak vlastně je a nebo kvůli nim jíst tuny prášků po zbytek našeho života.

Pojďme se na to spolu vykašlat a udělejme něco nového, nezvyklého.

Mnozí z vás, kdo čtou tento článek, mají jisté vzpomínky, které je honí. Možná na ně myslí každičký den a to třeba i několik hodin. V hlavě se jim honí obrazy - obvykle veliké (možná i v nadživotní velikosti), slyší zvuky a cítí se mizerně. Představte si nyní, že i kdybyste na takovou myšlenku mysleli 1 hodinu denně (mám pocit, že ve skutečnosti je to mnohem víc), za rok je to 365 hodin a za deset let...?

Dokážete si představit, jak by se mohlo rozvíjet třeba vaše podnikání, nebo tvůrčí činnost, kdybyste jim věnovali za deset let o 3650 hodin více?

Lidská excelence nemá hranic a v čase, který nyní věnujete tomu špatnému, můžete udělat něco úžasného. Třeba přijít na lék pro naše životní prostředí, namalovat překrásná díla, složit skvělé skladby a nebo prostě udělat něco vyjímečného. Udělejte to!

Další věc, kterou se lidé ohánějí, je, že říkají: “Jsem takový, jaký jsem!” a “S tím nejde nic udělat!” Já se ptám: "Jak víte, že jste takový jaký jste?" Všechno to jsou věci, které jsme nasáli od našich rodičů a nebo z našich zážitků a to většinou z těch špatných.

Ve skutečnosti nevíte, kdo doopravdy jste.

Můžete totiž být tím, čím chcete a dělat to co chcete po zbytek života. Někdy pro to musíte udělat míň, někdy se do toho musíte pořádně opřít, ale možnosti jsou opravdu neomezené.

Jediná věc, která je dobrá na minulosti, je: Že již skončila!

Skončete nyní s tím, co vás honí a co vám nedá spát. Vyberte si nějakou mizernou vzpomínku, kterou máte často před očima. Všimněte si toho, jaký obraz se k ní váže. Kde je? Je v životní velikosti, nebo nadživotní? Je přímo před vámi? Jste jeho součástí? Vidíte to vlastníma očima a nebo vidíte v té vzpomínce sami sebe?

Nyní vezměte tento obraz a zmenšete jej do jeho pravého horního rohu. Udělejte jej kulatý a ať není větší než 1/8 původní velikosti.

Teď rychle měňte jeho barvu mezi černou a bílou. Donuťte ho blikat velmi rychle po alespoň 5 vteřin.

Skvělé, ve vašem mozku se začaly odehrávat první důležité změny.

Nyní je na čase, udělat druhou část naší práce.

Většinou naše vzpomínky nejsou pouze statické obrazy, většinou se odehrává nějaký film. Chci teď po vás, abyste z toho filmu udělali jeden snímek. Zastavte tento film na posledním snímku a nechte jej statický.

Nyní ve své mysli si tento film přehrajte po zpátku. Všechny věci se dějí po zpátku, lidé mluví po zpátku a ve skutečnosti se to děje rychleji než normální děj vaší vzpomínky.

Pusťte si do tohoto filmu po zpátku ještě známou cirkusovou melodii a projeďte celý tento film až na jeho začátek.

Jakmile skončí, vyčistěte tento obraz.

Nyní se vraťte k původní vzpomínce a všimněte si, jak se změnily pocity a emoce. Nyní asi můžete dokonce pocítit velkou úlevu, kterou jste necítili už roky, pokud váš život něco užíralo po takovou dobu.

 

Máte úplně volnou ruku, můžete takto “překódovat” každou negativní vzpomínku ve vašem životě.

Ve skutečnosti tento proces zabere pouze pár minut a dokáže vás osvobodit.

Budu rád za vaše komentáře a úspěchy s touto jednoduchou technikou. Je toho samozřejmě mnohem, mnohem víc, co se můžete naučit a já vám doporučuji, udělat všechno pro to, abyste se mohli cítit lépe a lépe každý den.

OCD? Myšlenky, jimiž jste posedlí? Změňte je také.

Nemusíte však měnit pouze minulost. Můžete změnit i ty fiktivní obrazy ve vaší hlavě a osvobodit se od svých obsedantních myšlenek.