ÚvodNovinky a článkyBolesti a jak na ně?

Bolesti a jak na ně?

Pomoc při bolestech

Potřebujete se zbavit nějaké bolesti, na kterou nic nepomáhá?

Možná právě v tomto článku se dozvíte odpověď na vaše nejdůležitější otázky týkající bolesti.

Zajímavá věc o bolesti je, že bolest má za sebou jisté emocionální aspekty, které ji podporují a udržují. Běžně se tedy stává, že když se úroveň vašich emocí a nebo stresu zvyšuje, bolest se také zvětšuje. A naopak. Když úroveň vašich emocí se sníží, zmenší se i bolest.

Při práci s klienty s bolestí zjišťuji, že bolesti mají jisté prostředky. O co se snažím, je, pomoci klientům s odnaučováním se bolesti. Naše mysl má zaznamenaná data, zážktky - jak - kdy mít a cítit bolest a má také prostředky a účel za samotnou bolestí.

 

Bylo by svým způsobem hezké, kdyby bolest byla jen fyzická. Tak, aby jí emoce neovlivňovaly. Jenže toto není bohužel pravda. Emoce velmi často hrají v naší bolesti tu nejhlavnější roli.

Dle výzkumů, které tuto teorii potvrzují: v 75 - 90% návštěv u lékaře jsou problémy způsobené stresem.

Abychom tomu porozuměli, musíme porozumět zejména tomu, jak mysl a tělo spolupracují.

Jedna z věcí, které ve FasterEFT rozumíme je, že i bolest je úspěchem.

Bolest je vybudována ze vzpomínek, systémů přesvědčení a také z automatických nevědomých programů.

Většna z nás již ví, že když zažíváme v životě nějaké věci, naše tělo toto nějakým způsobem vyjadřuje. Vzpomeňte si, že když vzpomínáte na šťastnou vzpomínku, ta se stává opravdovou i ve vašem těle. Pokud přemýšlíte nad bolestnou vzpomínkou, i ta se stává opravdovou v našem těle.

Bolest je mávající vlajkou, kdy k nám naše tělo na nevědomé úrovni promlouvá!

I já jsem pracoval s některými klienty, kteří cítili bolest, se kterou si lékaři nedokázali poradit. A když za mnou přišli, tak najednou během 15, 30, někdy samozřejmě i více minut bolest zmizela. Samo sebou, že si o tomto uchovávám i důkazy ve formě výpovědí klientů a přátel. Například na tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=iq4C4zxZ8MQ

Lékaři s tím bohužel někdy nedokážou nic udělat, protože nerozumí struktuře té bolesti a naší mysli. To samozřejmě neznamená, že neodvádějí dobrou práci. Naopak, pouze ji odvádějí v rozmezí toho, co se naučili o vztahu naše mysl a naše tělo a dle porozumění o bolesti, které mají a používají nástroje, které mají k dispozici.

My ve FasterEFT máme to porozumění, že i bolest má svou historii a podpůrný systém na podvědomé úrovni

Ano, některé bolesti mají fyzický základ. Myslím tím, že lidé například prošli určitou traumatizující události ve formě nehody, či úrazu. Ovšem tkáně se v nějakém čase samy uzdraví (pokud jim to dovolíme) a bolest, která zůstává, ač se tváří reálná, může být pouze psychická.

Lidé někdy také cítí stejné bolesti jako například jejich rodiče a získají přesvědčení, že mají jakousi dědičnou kondici - což ale není úplně pravda, protože ve skutečnosti my jsme ti, kdo dokáží řídit a ovládat naše geny (v tomto směru již probíhají zajímavé výzkumy, které naše dříve jen spekulace, nyní potvrzují). My dokážeme pouhým přemýšlením o věcech a dělání určitých specifických věcí, měnit naše vlastní DNA.

Lidé však mnohdy nabydou přesvědčení, že tak to prostě je a protože jejich matka trpěla bolestmi zad, musí je mít také. Ovšem neuvědomují si, že pouze zacvakla jakási emocionální pouta, která jim zabraňují odpoutat se a žít život bez bolesti. 

Někdy si (to se nevztahuje pouze k bolesti, ale i nemocem) lidé vytvoří nemoci třeba na základě toho, že na ně rodiče v dětství neměli čas a jediný způsob, jak s nimi byli bylo když byli nemocní. Lidé si potom vytvoří mylnou představu, že bolest (nemoc) = láska, bolest (nemoc) = pozornost apod.

Je mnoho zvláštních důvodů, proč jsme nemocní, či máme bolesti.

Když se snažíte zaměřit se na svou bolest a na to, abyste ji vyřešili, musíte porozumět tomu varovnému signálu, který Vám říká, že se musíte zaměřit na něco povědomého (zejména vzpomínky) a vyřešit je (pozor, ne je pochopit a nebo logicky porozumět - logika totiž vždy problém nevyřeší).

Musíte vyřešit to, jak se cítíte ve vztahu s touto bolestí, Vaše emoce, apod.

Robert Smith dokonce mluví i o bolestech, které byly skutečně fyzické, kdy jeden z jeho klientů musel na boku nosit morfiové náplasti, aby snížily intenzitu bolesti a jeho lékařské zprávy dokonce ukazovaly na opravdové poškození nervů, ale přesto.

Po dvou hodinách odcházel tento člověk bez bolesti.

Jak je to možné? Našemu tělu je skutečně potřeba porozumět. Já jsem velice rád, že již došla i řada na tuto část a můžeme se v našem semináři zaměřit i na adresování bolesti a nemocí. Pátá lekce semináře je totiž věnována našemu tělu, bolestem a jak je uzdravit.

Navíc mnozí účastníci semináře již sami chápou, jak to vlastně všechno do sebe zapadá, protože podle ohlasů, které jsem dostal dokonce sami odstraňují dlouhaleté bolesti. A to mi dělá doopravdy radost.

Co když mám "prázdnou hlavu", ty chytráku!?

Možná jsem se teď zeptal i za vás...

Dobře, před chvílí jsme si povídali o historii bolesti. A že má za sebou jakousi podporu a podobně.

Co tedy lidé, kteří nemají vzpomínky?

Pokud jste to právě vy, kdo nemá na bolest vzpomínky, vězte, že to nevadí.

Nyní udělejte přesný opak toho, co děláte běžně: to znamená, nesnažte se od bolesti utéct, nesnažte se na ni nemyslet, ale místo toho si té bolesti  všimněte, vstupte do ní, všimněte si velikosti, rozlohy a také emocí a soudů, které vůči bolesti máte.

Vlastně, když chcete bolest odstranit, je nejlepší začít právě tam a bolest začne mizet a vezme s sebou i to, co bylo třeba vyřešit, protože bolest je vlastně vzpomínka.

Použijte to, co jste se naučili v ostatních článcích a změňte svou bolest, přestaňte ji držet v sobě a dovolte jí nechat odejít.

Pomohl Vám tento článek k pochopení toho, jak funguje bolest?

Potřebujete se dozvědět víc?

Pokračujte a přidejte se k ostatním, kteří trpěli bolestmi, se kterými lékaři jim nedokázali pomoci a oni to dokázali se mnou a nebo sami.

Nezapomeňte, že když si vezmete veselou růžovou pilulku, pouze vypnete varovný signál. Je to jakobyste v autě, které hlásí poruchu motoru, odstřihli drátek vedoucí ke kontrolce, aby přestala svítit. Ano, to viditelné je zdánlivě pryč, ale problém to nevyřeší. A toto je, bohužel i problém se spoustou druhů léků, které pouze potlačí symptomy, skutečný problém ovšem nevyřeší a ve skutečnosti mohou udělat ještě mnohem hůř v jiných částech vašeho těla...

Co to nyní bude pro vás? Potřebujete POMOC a nebo se chcete naučit ZVÍTĚZIT NAD BOLESTÍ TRVALE?